Najlepszy sposób na ochronę zapasów w piwnicy przed myszami: zapomnij o pułapkach i truciznach!

Produkty w piwnicy należy chronić przed gniciem i innymi problemami, w tym zbuntowanymi gryzoniami.

W poszukiwaniu schronienia i pożywienia wraz z nadejściem chłodów są częstymi gośćmi w wiejskich domach i piwnicach. Zwalczanie szkodników pestycydami w tym przypadku nie jest najlepszym pomysłem. Musimy stosować te metody, które pomogą nam chronić zapasy żywności przed tymi gryzoniami, nie szkodząc zdrowiu.

Czego nie lubią myszy?

Biorąc pod uwagę, że właściciele domków letniskowych okazjonalnie odwiedzają swoje działki zimą, metoda przeciw gryzoniom powinna działać przez długi czas. Idealnie byłoby zadbać o to, aby myszy w ogóle nie pojawiały się w piwnicy. Dlatego od samego początku należy wykluczyć stosowanie pułapek klejowych i klasycznych pułapek na myszy. W ogóle nie należy używać trucizn w pobliżu jedzenia.

Dlatego musisz pamiętać, że myszy nie lubią ostrych dźwięków i silnych zapachów. Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie ultradźwiękowego odstraszacza gryzoni. Metoda sprawdzona, skuteczna, ale nie najtańsza.

Przeanalizujmy więc również wersję z zapachami.

Jakich zapachów nie lubią myszy?

Myszy nie tolerują zapachu mięty pieprzowej, wrotyczu pospolitego i dzikiego rozmarynu (od którego wiele osób ma zawroty głowy lub ból głowy). Ponadto cynamon, kolendra i ostra papryka mogą pomóc w walce z gryzoniami.

Jeśli nagle w piwnicy zostaną znalezione myszy, musisz zostawić w piwnicy szmaty, obficie potraktowane smołą, a następnie, jeśli to możliwe, zamknąć dziurę, którą mogły się przedostać.

I ostatnia wskazówka. Mówi się, że w dawnych czasach zapasy ukrywano przed myszami, umieszczając je obok iglastych świerkowych gałęzi. Jak wiadomo, świerkowe i sosnowe gałęzie pomagają zimą chronić pnie młodych drzew przed gryzoniami.

W ten sposób możesz skutecznie chronić swoje zapasy przed niechcianymi myszami, nie niszcząc przechowywanej żywności.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!