Najlepszy naturalny nawóz dla storczyków!

Orchidea należy do najpiękniejszych i najpopularniejszych kwiatów domowych na świecie. Jest to bardzo szczególna roślina, która przywodzi na myśl tajemnice i sprawiedliwą miłość. Nad nią zawsze unosiło się święte i tajemnicze powietrze. Ale jak każda inna roślina, orchidea potrzebuje pewnych warunków, aby normalnie się rozwijać i uszczęśliwiać naszą duszę.

Aby cieszyć się jej kwiatami i zapachem, należy chronić ją przed światłem, zapewnić optymalną temperaturę, regularnie podlewać i karmić. Jedzenie jest bardzo ważne, szczególnie dla korzeni. Aby orchidea pięknie kwitła i wzmacniała system korzeniowy, nie potrzebujesz specjalnych nawozów. Cudowny nawóz jest w Twojej kuchni i jest nim ryż.

Przygotowanie nawozu jest proste: wsyp na patelnię szklankę ryżu i susz ziarna na małym ogniu przez 3 minuty, aby uwolnić związki, których potrzebuje roślina. Następnie zmiel ziarna młynkiem i wymieszaj uzyskany proszek z wrzącą wodą w stosunku 1 do 20 (łyżka proszku na szklankę wody).

Poczekaj, aż ostygnie i podlewaj orchideę tym roztworem raz na 30 dni. Górną warstwę ziemi należy lekko poluzować, aby ułatwić wnikanie wody do gleby, a roztwór wylewa się nie na środek, ale wzdłuż ścian doniczki.

Związki fenolowe zawarte w ryżu leczą roślinę, wzmacniają jej system korzeniowy, normalizują procesy metaboliczne, przyspieszają jej wzrost i przedłużają jej żywotność. Ponadto zapobiegają gniciu korzeni, stymulują kwitnienie rośliny i poprawiają jej odporność na szkodniki.

Kiedy używasz nawozu, zwróć uwagę na stan orchidei. Jeśli zauważysz, że dolne liście więdną na końcach lub opadają jak uszy królika, oznacza to, że roślina potrzebuje więcej wody, a jeśli liście są miękkie i zaczynają gnić, oznacza to, że zbyt często ją podlewasz.