Najlepsze wskazówki i pomysły: jaką fryzurę odmładzającą wybrać, jeśli masz pulchną twarz?

Teoretycznie musimy po prostu zaakceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy. Ale kiedy my, kobiety, odmówiłyśmy samodoskonalenia? Jeśli chcesz, aby Twoja twarz wyglądała szczuplej i młodziej, oto kilka skutecznych fryzur i metamorfoz.

Lepiej nie obcinać włosów w ten sposób

Na początek porozmawiamy o tym, czego nie robić z włosami, aby wręcz przeciwnie, nie zwiększały objętości twarzy. Pozbądź się grubych i jednolitych grzywek, zwłaszcza tej nad brwiami. Optycznie powiększa twarz. Nie wybieraj też fryzury do brody. Jeśli masz krótkie włosy, niech kończą się 4-5 centymetrów nad brodą. Jeśli są długie – niech na przykład będą do obojczyków.

Unikaj wyraźnych, ostrych poziomych linii, one również wydłużają twarz. Symetryczne fryzury i przedziałki, a także bardzo krótkie fryzury nie są odpowiednie dla pucołowatych twarzy. Unikaj objętości na skroniach i kościach policzkowych.

Jak najlepiej ściąć włosy?

Objętość nasady w koronie jest najlepszym wyborem dla pełnej twarzy, ta technika optycznie rozciąga twarz i sprawia, że ​​jest twarz staje się wizualnie cieńsza. Dlatego niezależnie od tego, jaką masz fryzurę, zadbaj o nią.

Zwróć uwagę na asymetryczne fryzury lub noś włosy nie w linii prostej, ale z przedziałkiem z boku. Jeśli masz średnie lub długie włosy, rozważ fryzury warstwowe ze stopniowaniem i przerzedzeniem, takie fryzury ułatwią zakrycie pulchnej twarzy. 

Jakie fryzury są odpowiednie dla pulchnych twarzy?

Średnia długość włosów

Jakie więc fryzury „gwarantują” idealnie owalną twarz? W przypadku włosów średniej długości dobrze sprawdza się asymetryczny bob lub klasyczny bob, a także bob-carre. Stylizuj boba lub asymetrycznego boba: z jednej strony możesz zaczesać kosmyki za ucho, z drugiej dać włosom pełną swobodę.

Krótkie włosy

Krótki bob i chaotyczne pixie będą w tym przypadku idealnymi opcjami. Bujna, obszerna korona i asymetryczne potargane grzywki idealnie pasują do tej fryzury. Jest to styl strzyżenia, który rozciągnie twarz i odwróci uwagę od możliwych problematycznych obszarów w okolicy podbródka. Ale – bez fanatyzmu. Zbyt duża nienaturalna objętość włosów może spowodować odwrócenie efektu, dodając dodatkowe lata. 

Długie włosy

W przypadku włosów, których długość kończy się poniżej obojczyka, dostępne są również opcje fryzur korygujących całą twarz. Te fryzury obejmują stopniowaną kaskadę i carre z wydłużonymi pasmami włosów z przodu. Wszystkie te opcje wizualnie rozciągają twarz i dodają jej harmonii.

Jakie grzywki wybrać?

Jak już wspomniano, należy unikać krótkich, prostych i grubych grzywek. Taka grzywka sprawia, że ​​twarz staje się jeszcze pełniejsza i wygląda na starszą. W grzywce powinno być również lekkie niechlujstwo. Wybierz wydłużone, asymetryczne lub swobodne opcje. Ułóż grzywkę na bok. Grzywka potrafi magicznie odmienić wygląd, ukryć zmarszczki na czole, skorygować górną część twarzy, nadać spojrzeniu wyrazistości. 

Jaka długość włosów najbardziej Ci odpowiada?

Włosy do ramion są uważane za standard dla pełnej twarzy. Ale wszystkie twarze są indywidualne i wcale nie jest konieczne, jeśli masz wspaniałe długie włosy, przycinanie ich na taką długość. Wybierz luźne, stopniowane fryzury. 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!