Najlepsze porady od projektantki Elsy Schiaparelli dla Ciebie: jak wyglądać stylowo, nie wydając fortuny na ubrania

Dziś większość ludzi zna tę nazwę i kojarzy ją wyłącznie z branżą modową. Ale przez wiele lat Elsa była najbardziej znaną osobowością w świecie mody XX wieku. Na pewno wiedziała dużo o modzie, ponieważ była osobą, która wyznaczała trendy i ponieważ była jedyną osobą, która konkurowała z Coco Chanel.

Nie myśl, że moda jest droga

Schiaparelli promowała zupełnie inne podejście i dzieliła się swoimi poglądami na to, jak wyglądać stylowo, nie wydając przy tym fortuny. Dziś poznasz również jej TOP 3 porady, które pomogą każdej kobiecie zmienić się na lepsze!

Zmieniła świat swoim spojrzeniem

Od dzieciństwa Elsa nie miała żadnych warunków, aby zostać znaną projektantką mody. W młodym wieku wyszła za mąż, rozwiodła się i została sama z dzieckiem. Musiała zarabiać na życie organizując wycieczki dla turystów po Paryżu.

Ale bogaci turyści w tamtym czasie nie szukali modnych i znanych miejsc. Znacznie bardziej interesowały ich butiki francuskie. Początkowo Elsa traktowała ten aspekt z oburzeniem. Wkrótce jednak te rzeczy wpłyną na jej losy i pomogą na zawsze zmienić świat mody.

Chęć pracy w tym zawodzie narodziłasię, gdy zobaczyła sweter wykonany na drutach przez znajomą z USA. Elsa chciała spróbować z nią pracować.

I tak pojawiła się pierwsza sukienka, która w całości została uszyta z wełny. Była bez kołnierza, ale z kokardą. Razem udało im się stać widocznymi dla publiczności. Następnie otrzymała duże zamówienie od marki Strauss – zaczęli szyć kolekcjonerską odzież sportową.

Następnie otworzyła swój pierwszy butik z odzieżą, a potem, prawdopodobnie nie zdając sobie z tego sprawy, zacząła tworzyć rzeczy haute couture. I tak do 27 roku ubiegłego wieku otworzyła Dom Schiaparelli, stając się bezpośrednim konkurentem Coco Chanel.

Zacznij od podstawowej garderoby

Podstawowa garderoba składa się z prostych elementów, z których można stworzyć ciekawe stylizacje.

Najlepiej jest używać rzeczy monochromatycznych jako podstawy.
Jest to najskuteczniejsza technika, ponieważ nie tylko sprawi, że strój będzie wyglądał na droższy, ale także sprawi, że będziesz wyglądać szczuplej.

Elsa uwielbiała połączenie szarości, bieli lub mlecznych monochromatycznych kolorów, nazywając je najdroższymi. To ona wprowadziła do mody między innymi odcienie czerni i beżu.

Piękno nie tkwi w ubraniach

Możesz ubrać każdą osobę w piękne, markowe i drogie ubrania. Ale czy będzie piękniejsza dla innych? Prawdopodobnie nie.

Piękno to uczucie, które pochodzi z wnętrza. I tylko rozwijając własne poczucie piękna, możesz w pełni docenić wyrafinowanie zarówno markowej odzieży, jak i swoje piękno. 

Pewny chód, świadomość własnej wartości i umiejętność wywierania trwałego wrażenia – to jest to, co naprawdę można nazwać pięknem.

Najlepszym rozwiązaniem są eksperymenty!

Gdyby nie Elsa Schiaparelli, być może świat nie znałby do tej pory tak ciekawych rozwiązań. Nie bój się eksperymentować na własną rękę. Ten element jest czymś ważnym, co bardziej niż cokolwiek innego podkreśla indywidualność i piękno człowieka.

Została założycielką kolaboracji, wymyśliła osobny kostium kąpielowy i szorty, wynalazła zamki błyskawiczne w świecie mody.

Rozwijaj swój zmysł wyglądu wraz z poczuciem indywidualności, to jedyny słuszny sposób, aby nie wyglądać modnie, ale być modnym!