Najczęstsze błędy w makijażu – zobacz, jak ich uniknąć!

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną kobietę, która w ogóle nie nosi makijażu. Dobry makijaż dodaje pewności siebie i maskuje niedoskonałości cery. Ale tylko dobry makijaż. Niestety często dzieje się odwrotnie. Oto 3 błędy, które mogą zagrozić Twojemu wizerunkowi.

1. Makijaż oczu

Wiele kobiet używa cieni, aby wizualnie zwiększyć objętość swoich oczu. Na przykład niektóre kobiety o zielonych oczach wolą podkreślać oczy zielonymi cieniami. Przypominam tylko, że z wiekiem należy szczególnie uważać na odcienie niebieskiego, zielonego, szarego i fioletowego. A jeśli ich używasz, staraj się nakładać je nie wzdłuż linii cieniowania, ale zaakcentowane np. w wewnętrznym kąciku oka.

Niebieskie, zielone, szare i fioletowe cienie podkreślają cienie pod oczami, wieńce i nie tylko. Nawet jeśli te wady są niewielkie, cienie będą je wyróżniać. Cóż, przypomnę, że najbardziej naturalne odcienie na powiekach wyglądają na brązowe, złote, brzoskwiniowe – najważniejsze jest, aby wybrać odcień harmonijny ze skórą.

2. Szminka

Staraj się również unikać ciemnego konturu ust, a także konturu ust, który nie pasuje do ciepła pomadki. W ogóle do czego służy kredka do ust? Aby przedłużyć trwałość pomadki, aby pomadka nie wychodziła poza ten kontur i oczywiście uzyskać gładsze linie.

Jeśli skóra nie jest już tak jędrna jak kiedyś, najlepiej unikać stosowania wyraźnych kontrastowych linii w makijażu. Czy to strzałki, czy kontur ust. Tyle, że ta klarowność podkreśli tylko nierówności skóry, zmarszczki i nie tylko. Kto tego potrzebuje?

3. Makijaż

Unikaj kosmetyków z odblaskowymi drobinkami. Rozświetlacze skóry są dobre, ale nie muszą zakrywać całej twarzy. Istnieją 2 sposoby na aplikację takiego rozświetlacza.

Nakładaj bezpośrednio na nos i kości policzkowe lub wymieszaj z podkładem i rozprowadź równomiernie na całej powierzchni twarzy. Innymi słowy, połysk należy rozcieńczyć, jeśli nie chcesz wyglądać nie na miejscu.

Czytaj także: Zmieniły swój styl i stały się piękniejsze: 19 kobiet przed i po fryzjerze!