Najbardziej modne fryzury w tym roku! Idealne dla kobiet po 40 roku życia!

Wiek nie stanowi przeszkody, by wyglądać młodo i stylowo. Szczególnie panie po 40 roku życia chcą podkreślić swój wygląd i ukryć zmiany związane z wiekiem. Styliści zalecają kobietom w tym wieku wybieranie fryzur przeciwstarzeniowych o przeważnie średniej długości włosów. W przypadku cienkich włosów ten problem jest szczególnie istotny.

Przedstawimy Ci 15 modnych fryzur, odpowiednich dla kobiet po 40 roku życia oraz tych dla tych o średnich i cienkich włosach.

Ważne kryteria przy wyborze fryzury po 40 roku życia

Przed dokonaniem wyboru konieczne jest określenie kryteriów strzyżenia. W przypadku kobiet po 40 roku życia styliści podkreślają następujące punkty:

Kształt fryzury

Warto unikać zbyt oczywistych geometrycznych linii, które pasują do twarzy o idealnym typie i jasnej karnacji. Po 40 roku życia zmarszczki mimiczne zaczynają się bardziej uwydatniać. Te jednak można starannie zakryć za pomocą pasemek włosów;

Grzywka

Zdecydowanie warto zdecydować się na grzywkę, która ukryje związane z wiekiem zmiany na czole. Ale lepiej unikać zbyt krótkich i prostych grzywek;

Unikaj farbowania na jasny blond

Kobietom powyżej 40 roku życia nie zaleca się wybierania kolorystyki w kolorze platynowego blondu. To tylko doda im wieku;

Skoncentruj się na wyglądzie

Nie tylko będziesz pięknie wyglądać, ale także sprawisz, że będziesz wyglądać znacznie młodziej.

Najlepsze fryzury dla pań o średnich i cienkich włosach

Średniej długości włosy i cienka struktura włosów pozwolą Ci poeksperymentować z wieloma stylowymi fryzurami. Przede wszystkim musisz wybrać fryzurę, która może zwiększyć objętość włosów i nie wymaga zbyt wiele czasu do ułożenia.

Wydłużony bob

Fryzura bob ma wiele odmian. Fryzurę dobiera się do budowy ciała kobiety i jej wieku. Dla pań po 40 roku życia najbardziej odpowiednia jest wersja z wydłużonym bobem. Bob poprawi rysy twarzy, doda objętości cienkim włosom i podkreśli piękne rysy. Z pomocą zwykłej okrągłej szczotki i suszarki uzyskasz modną i efektowną fryzurę, idealną na każdy dzień.

Jeśli wybierzesz wydłużoną grzywkę do fryzury typu bob, możesz uzyskać wizerunek modnej i nieco odważnej kobiety. Taka fryzura odmłodzi cię. 

Kaskada

Efekt odmładzający będzie gwarantowany, jeśli wybierzesz fryzurę kaskadową dla średnich i cienkich włosów. Klasyczna wersja jest nadal modna i po 40 roku życia cieszy się dużą popularnością wśród pań. Techniki stosowane w strzyżeniu kaskadowym są następujące:

– postrzępiony krój;

– stopniowanie;

– asymetria.

Kaskadowa grzywka będzie wyglądać znacznie lepiej w wersji wydłużonej, ale panie mogą sobie pozwolić również na krótszą fryzurę. Dziś styliści sugerują kobietom po 40 roku życia łączenie następujących rodzajów grzywki w jednej fryzurze:

– absolutnie proste grzywki;
– ukośna grzywka;
– postrzępiona grzywka;
– Krótka (ale nie za krótka);
– wydłużona;
– rzadko spotykane grzywki.

Carre

Fryzura typu carre jest szczególnie popularna wśród kobiet po 40 roku życia o cienkich włosach. Strzyżenie carre ma również wiele opcji, z postrzępionym lub prostym krojem, z grzywką różnych technik. W tej sytuacji stylistka dobiera indywidualną fryzurę, skupiając się na  pięknych detalach oraz starannie ukrywając niedoskonałości, które pojawiają się wraz z wiekiem.

Najczęściej kobiety o owalnej twarzy decydują się na klasyczne carre, wiedząc, jak dobrze się wygląda. W tej fryzurze często stosuje się przerzedzanie i stopniowanie. 

Dla kobiet powyżej 40 roku życia istnieje szeroka gama strzyżeń. Ale jeśli masz cienkie włosy i nie chcesz zbyt drastycznie stracić długości włosów, powinnaś zwrócić uwagę na warstwowe fryzury lub klasyczne opcje. Spraw, aby Twoje włosy zawsze wyglądały nowocześnie i zdrowo. Grzywka również odmłodzi i nada świeży wygląd.