NA JAKIE KOBIETY ZWRACAJĄ UWAGĘ MĘŻCZYŹNI

NA JAKIE KOBIETY ZWRACAJĄ UWAGĘ MĘŻCZYŹNI

Sylwetka, dekolt i długie nogi! Przyzwyczailiśmy się wierzyć, że to właśnie doprowadza mężczyzn do szaleństwa. Ale co, jeśli powiemy ci, że mężczyźni wybierają kobiety, które są do nich fizycznie podobne, i że odcień czerwieni doprowadza mężczyznę bardziej do szaleństwa niż głęboki dekolt? Naukowcy wiedzą, o czym mówią, ponieważ opierają się na badaniach. Zostań z nami do końca, a znajdziesz niesamowite odkrycia, w tym dlaczego niepewni mężczyźni wybierają niższe partnerki.

Oto 8 rzeczy, które naprawdę urzekają płeć brzydszą.

Odcienie czerwieni mogą przyćmić nawet głęboki dekolt.

Naukowcy przetestowali to stwierdzenie w prostym eksperymencie. Poprosili taksówkarzy, aby zabrali kobiety ubrane na czerwono i ubrane w innych kolorach.

W rezultacie co piąty taksówkarz był gotowy chętniej zabrać kobietę w czerwieni. Na przykład co dziesiąty zatrzymywał się przed kobietą w czerni. Jednocześnie kolor ubrań nie odgrywał żadnej roli dla kobiet-kierowców.

Mężczyźni wybierają kobiety, które są do nich fizycznie podobne.

Robią to z samolubnych powodów: gdy dwoje ludzi o podobnych rysach twarzy wchodzi w związek, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko będzie wyglądało jak ojciec. Wybór ten wynika z ewolucji: każdy z nas chce instynktownie kontynuować naszą rodzinę i aby jego potomkowie odziedziczyli jak najwięcej jego cech.

9 na 10 kobiet lubi łysych mężczyzn.

Większość kobiet uważa, że ​​łysi mężczyźni są szczerzy i pewni siebie, i ufają im bardziej. Jednocześnie nikomu się to nie podoba, gdy mężczyzna ukrywa łysinę, przeczesując resztę włosów z jednej strony.

Pewni siebie mężczyźni wybierają wysokie partnerki, nawet jeśli sami są niżsi.

Niepewni mężczyźni często wybierają partnerki, które są znacznie niższe. I odwrotnie, im wyższy mężczyzna, tym wyższa będzie jego partnerka. Oprócz wzrostu ważną rolę odgrywa tu także psychologia: im wyższa kobieta, tym bardziej wydaje się ambitna i niezależna. A kobiety niskiego i średniego wzrostu są postrzegane jako dobre matki i partnerki życiowe.

Mężczyźni z tatuażem wydają się być dominujący, ale wiele kobiet boi się z nimi nawiązać związek.

Na poziomie podświadomości tatuaże są postrzegane jako przejaw siły. W jednym badaniu stwierdzono, że tatuaże wyrażają również poziom agresji ich właściciela. Jednocześnie kobiety nie starają się wybierać mężczyzn z tatuażami na partnerów, ponieważ uważają, że są podatni na ryzyko, impulsywność i agresywność. I to wcale nie są te cechy, które chcemy zobaczyć u ukochanej osoby.

Rozmiar stóp odgrywa ważną rolę.

W różnych krajach naukowcy badali związek między stopniem atrakcyjności kobiet a rozmiarem stóp. Okazało się, że mężczyzn pociągają kobiety o średniej wielkości stóp. Właścicielki małych i dużych rozmiarów stóp odpychają mężczyzn.

Mężczyzna woli zwracać uwagę na kobietę smutną niż wesołą.

Dzieje się tak na poziomie podświadomości, ponieważ mężczyzna natychmiast chce ją pocieszyć i uszczęśliwić.

Jeśli ktoś się wzbogaci, jego upodobania mogą się zmienić.

Im bogatszy mężczyzna, tym więcej wymagań stawia wobec wyglądu kobiety. I odwrotnie, mniej zamożni ludzie traktują swoich partnerów poważniej i z reguły nie oszukują ich, podczas gdy bogaci często grzeszą. Co ciekawe, u kobiet ten związek nie został zbadany.

Leave a Reply