„Myślałem, że czuję glony na stopach, ale się myliłem”: 16 spokojnych i przerażających zdjęć jednocześnie

Zapewne wiesz, że naukowcy zbadali zaledwie 5% światowych oceanów i nie wiadomo, co kryje się w 95% niezbadanych głębin. W rzeczywistości ciemne wody są nie tylko zamieszkane przez nie wiadomo co, ale są też niezliczone wirusy. Najgłębsza część oceanu rozciąga się na około 11 kilometrów, a wulkany hydrotermalne grzbietów środkowego oceanu wyrzucają wodę geotermalną o wysokiej temperaturze. do 400°C.

Jeśli już czujesz się niekomfortowo z tymi wszystkimi faktami, sugerujemy przyjrzenie się poniższym zdjęciom wykonanym z głębi. Te sprawią, że poczujesz się trochę nieswojo.

Schody donikąd

Pułapka natury

Woda, która wydaje się być czarna

Matka natura ma moc, która wydaje się być niesamowita i straszna jednocześnie

Blue Hole to podwodna pionowa jaskinia w pobliżu Dahab w Egipcie. Otaczają ją rafy koralowe o głębokości około 130 metrów

Ten moment, kiedy pływasz i czujesz, jak wodorosty dotykają Twoich stóp… ale tak naprawdę to nie wodorosty

Freediving w pobliżu miasta Iglesias we Włoszech

Skok w otchłań

Woda jest spokojna, ale przerażająca

Basen, który wykorzystuje wodę oceaniczną

Schody do zalanej kopalni

Kiedy strach przed lataniem i strach przed głęboką wodą spotyka się w tym samym miejscu

Ciekawe co jest tam na dole?

Kilka kroków i z domu wchodzisz w nieznaną otchłań

Zatopiony statek

Drabinka donikąd

Morza i oceany są dla większości z nas tajemnicą, która do końca pozostaje nieodkryta. Oceany pokrywają około 70% powierzchni naszej planety i odgrywają zasadniczą rolę w podtrzymywaniu życia na Ziemi. Są domem dla wielu gatunków i siedlisk, a co roku odkrywane są nowe, z których każdy gatunek ma unikalne cechy.

Oprócz regulowania klimatu planety i wspierania różnorodności biologicznej, oceany są również największym magazynem dwutlenku węgla. Niedawne badania wykazały, że do tej pory odkryto 250 000 gatunków roślin i zwierząt żyjących w oceanach. Jednocześnie kolejne 750 000 gatunków czeka na odkrycie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!