Mowa ciała. Co twoje nogi mogą powiedzieć o tobie

 

Jeśli wiesz, jak interpretować mowę ciała, będziesz wiedzieć, kiedy ktoś kłamie. Możesz także zrozumieć czyjeś intencje i nastrój. Aż do 93% przekazywanych informacji  jest niewerbalnych. To również ton głosu, ruchu oczu, postawa, gesty i wyraz twarzy.

Najciekawsze jest to, że chociaż język ciała jest inny dla mężczyzn i kobiet, jest taki sam dla różnych ludów i kultur.

Gniew, szczęście, wstręt, smutek, strach i zdziwienie – te 6 uczuć są w równym stopniu wyrażane przez ludzi z całego świata, niezależnie od języka i kultury. Skąd wiemy, co symbolizuje każdy gest?

Język ciała był badany od kilkuset lat. John Bullver był pierwszym badaczem, który postanowił przeanalizować język ręki 350 lat temu. Potem przyszła chirologia lub badanie związku między ruchem ręki a charakterem.

Oczywiście mowa ciała to coś więcej niż język dłoni, ale to od nich wszystko się zaczęło. W tym filmie postanowiliśmy również rozważyć ruch i postawę tylko jednej części ciała. Jesteśmy bardzo ciekawi, co oznaczają różne pozycje nóg. Czy również Ciebie tym zainteresowałem? Po obejrzeniu tego filmu nauczysz się interpretować najróżniejsze pozycje nóg.

Przyjrzyj się uważnie tym 5 pozycjom i naucz się czegoś nowego o sobie lub naucz się rozumieć innych, obserwując pozycję ich nóg.

Pozycja a

Ludzie, którzy lubią utrzymywać nogi w tej pozycji, są często bardzo niezdecydowani i skrupulatni. Co więcej, martwią się, że nie mogą nic z tym zrobić. Często przeceniają swoje mocne strony i zdolności. Są to introwertycy, którzy nie tolerują hałasu i lubią spędzać czas samotnie. Niemniej jednak są bardzo dobrze zorientowani w ludziach i są w stanie przeprowadzić subtelną analizę.

Pozycja b

Ludzie, którzy trzymają nogi najczęściej w tej pozycji, są pewni swoich umiejętności. Możemy śmiało powiedzieć, że są to liderzy, którzy poświęcą wiele dla swojej kariery. Lubią szybką zmianę wydarzeń, nie znoszą monotonii. Ta pozycja nóg jest bardzo powszechna w Europie i Azji.

Pozycja c

Osoby te są często niesprawiedliwie oskarżane o zaniedbania. Chociaż w rzeczywistości mogą znaleźć to, czego potrzebują, z zamkniętymi oczami. Mają własne rozumienie porządku i życia. Ich główną wadą jest niemożność skoncentrowania się na czymś przez dłuższy czas. Łatwo rozpraszają się drobnymi rzeczami.

Pozycja D

Ludzie, którzy wolą tę pozycję, są szczerzy i bezpośredni. Cechuje je dokładność i pedanteria. Czasami przywiązują zbyt dużą wagę do idealnego porządku. Zachowują się trochę chłodno, ale za tą maską kryje się złote serce.

Pozycja E

Ci ludzie są zamknięci i skryci. Są bardzo wrażliwi na krytykę. Chcąc utrzymać z nimi dobre relacje ich przyjaciele w żadnym wypadku nie powinni skrzywdzić ich wrażliwej osobowości.

Mam nadzieję, że nauczyłaś się wielu interesujących rzeczy o sobie i otaczających Cię ludziach. Powiedz mi w komentarzach, czy opisy odpowiadają rzeczywistości.

Leave a Reply