Modne krótkie fryzury dla pań po 60-tce: zdjęcia różnych opcji, wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej fryzury

Cechy strzyżenia dla kobiet powyżej 60

Panie w wieku 60 lat nie są już zwolenniczkami stylu glamour i zwracają uwagę na bardziej wyrafinowany wygląd. Warto jednak zwrócić uwagę na kolor włosów, powinien on odmłodzić przedstawicielkę płci pięknej, a także na długość włosów.

Należy pamiętać, że z wiekiem włosy stają się coraz bardziej suche i cienkie, dlatego styliści radzą unikać poniższych błędów w stylizacji:

1. Nie chcesz upinać włosów z tyłu głowy i nadawać im objętości, aby ukryć przerzedzenia. Nie chcesz wykonywać niepotrzebnych, drastycznych zabiegów stylizacyjnych, aby ukryć przerzedzenie włosów.
2. Pęczek włosów z tyłu głowy w połączeniu z siwiejącymi skroniami również może wyglądać nieatrakcyjnie.
3. Unikaj strzyżenia typu “pot cut” i innych męsko wyglądających opcji – mogą one zaszkodzić wyglądowi nawet dość atrakcyjnej kobiety.
4. Kolejnym błędem popełnianym przez dojrzałe panie jest płaska fryzura, która może podkreślić wiele wad Twojego wyglądu.

Jeśli chcesz, możesz odwiedzić salon kosmetyczny, w którym doświadczeni styliści pomogą Ci dobrać najlepszą fryzurę w zależności od typu urody klienta.

Wybór fryzury

Wybierając fryzurę dla starszej kobiety, należy wziąć pod uwagę długość i strukturę włosów, a także kształt twarzy i styl ubioru. Zarówno dziewczęta w wieku 20 lat, jak i kobiety w wieku 60 lat powinny dobierać fryzurę do swojego wyglądu fizycznego, twarzy pełnej lub szczupłej, włosów krótkich lub długich. W przeciwieństwie do dwudziestolatek, panie po sześćdziesiątce będą bardziej akceptować krótsze fryzury, ponieważ są one łatwiejsze w pielęgnacji, łatwe i szybkie do ułożenia, a co najważniejsze, działają odmładzająco.

Zasady doboru fryzur dla kobiet powyżej 60

I jak w każdym wieku, każda fryzura pasuje do owalnej twarzy. Panie biznesu preferują przede wszystkim klasyczną karetę lub kaskadę. Jeśli nie ma zbyt wielu zmarszczek, można wykonać fryzurę bez grzywki. Jeżeli jednak twarz jest kanciasta lub wydłużona, aby nadać jej objętość i złagodzić ostre kąty, należy zastosować fryzurę z grzywką, może to być fryzura kabaretowa, kaskadowa, pixie, a także lekkie fale.  Widoczne zmarszczki może ukryć bob, zwłaszcza z wydłużonymi pasmami i długimi asymetrycznymi grzywkami, które podkreślają rysy twarzy.

W przypadku pań o okrągłej twarzy dobrym pomysłem jest nieco dłuższe czoło. Krótkie fryzury z asymetryczną grzywką, długimi cięciami i lekko uniesioną koroną spełnią swoją rolę: dzięki nim twarz będzie wyglądać bardziej proporcjonalnie. Z kolei proste, kręcone przedziałki nie są wskazane w przypadku okrągłej twarzy. W przypadku dodatkowych fałd na podbródku lub szyi należy wydłużyć przednie pasma. Wystarczy fryzura na boba z wieloma możliwościami. Dzięki wielu opcjom – od gładkiego, prostego boba po odważnego filigranowego boba – fryzura ta pasuje do każdego stylu.

U starszych kobiet włosy są często cieńsze i rzadsze, dlatego zaleca się klasyczne, kobiece strzyżenie. Dzięki niemu włosy zyskują większą objętość. W przypadku klasycznego kroju grzywka jest obowiązkowym elementem fryzury. Kobiety otyłe nie powinny robić prostej grzywki, dla nich lepsza będzie grzywka na bok, przedzielona na skos. Panie z kręconymi włosami mają bardzo atrakcyjny, a nawet efektowny wygląd.

Ze względu na trudności w pielęgnacji i koloryzacji, długie włosy nie są pożądane u starszych kobiet; posiadanie długich, zniszczonych włosów wydłuża życie kobiety. Jeśli kobieta ma długie włosy od dłuższego czasu, trudno będzie jej je od razu stracić. Dla takich pań dostępne są fryzury stopniowane: kaskady, schody i wydłużona wersja powozu. Kwadratowe cięcie to świetny wybór dla osób o pełnej twarzy, fryzura optycznie ją wydłuży.

Osobliwości doboru fryzury w zależności od typu twarzy

Kształt twarzy jest kluczowym kryterium przy wyborze fryzury. Aby nie wprowadzać Was w błąd, postanowiliśmy uporządkować informacje i przedstawić je w małej tabeli.

Owal

Dosłownie każda fryzura pasuje do tego kształtu twarzy. Niezależnie od tego, czy chodzi o włosy długie, średnie czy krótkie – wszystkie opcje będą wyglądać odpowiednio i pięknie.

Trójkąt

Trójkąt różni się od owalu nieco bardziej wyrazistymi rysami i powiększonym obszarem czoła. Kobiety o tym kształcie twarzy mogą sobie pozwolić na niemal każdą fryzurę, ale powinny preferować fryzury, w których loki będą cieniować okolice czoła (optycznie je zmniejszą).

Rhombus

Twarze rombowe mają bardziej wydatne kości policzkowe i podbródek. Lepiej je łączyć z fryzurami w stylu regularnego lub wydłużonego powozu.

Prostokąt

Prostokątny typ twarzy lepiej pasuje do fryzur z długimi lub średniej długości włosami, ponieważ krótsze fryzury dodatkowo podkreślą i tak już dużą objętość podbródka.

Kwadrat

Kwadratowe kształty twarzy pozwolą optycznie unieść twarz i ukryć linię podbródka. Na przykład kaskada i stopniowanie fryzury.

Krąg

Okrągłe twarze zazwyczaj mają zgrabną linię podbródka, więc długie loki są opcjonalne. Najważniejsze jest, aby nieco zakryć policzki, aby twarz wyglądała na smuklejszą. Kobiety o okrągłej twarzy nie powinny wybierać fryzur, które są bardzo krótkie.

Najlepsze fryzury z efektem odmładzającym

Fryzura dla kobiety w wieku 60 lat powinna być stopniowana lub kaskadowa, z akcentem na czubku głowy, ale nie powinna być zbyt krótka. Młode grzywki, ale nie grube i proste, lecz przerzedzone, skośne, długie lub asymetryczne. Można unikać gładkich fryzur.

Fryzjer-stylista może pomóc w indywidualnym doborze nowoczesnej fryzury, może pokazać fryzury dla kobiet po 60. roku życia i najbardziej odpowiedni rodzaj stylizacji, a także zdiagnozować stan włosów i zalecić zabiegi poprawiające ich zdrowie. Jeśli umówisz się na wizytę przez Internet, stylista pomoże Ci znaleźć fryzurę odpowiednią do Twojego wieku i osobowości.

Ta sama modna fryzura (sesson, bob-caree itp.) może wyglądać zupełnie inaczej, jeżeli będzie stylizowana na różne sposoby. Kobiety po 60. roku życia powinny unikać produktów mocno utrwalających, ponieważ mogą one znacznie obciążać włosy i powodować ich wypadanie.