Modne krótkie fryzury: 60 pięknych fryzur dla kobiet w każdym wieku

Moda na krótkie fryzury rośnie. Nic dziwnego, ponieważ te fryzury wyglądają stylowo, wyraziście i współcześnie. I w przeciwieństwie do długich fryzur są znacznie łatwiejsze do ułożenia.

Krótkie fryzury dodają kobiecie świeżości i śmiałości i są dobre dla pań o cienkich i rzadkich włosach, które chcą zachować elegancję. Zobaczmy jakie są główne trendy tego sezonu.

Krótkie fryzury z asymetryczną grzywką

Fryzura pixie-bob doda świeżości i wyrazistości Twojej twarzy, ale nie umniejsza Twojej elegancji. Strzyżenie ma wiele odmian ale zalecamy zwrócenie uwagi na wersję z grzywką. Fryzura w stylu pixie bob z grzywką ukrywa zmarszczki mimiczne, wyrównuje owal twarzy i nadaje jej odważny i uwodzicielski wygląd.

Bardzo krótkie fryzury damskie

Na szczęście dziś kobiety mogą nosić bardzo krótką fryzurę, w chłopięcym stylu, nie tracąc przy tym swojej elegancji i kobiecości. Taka fryzura wygląda nowocześnie, świeżo, stylowo i jest idealną opcją dla zdecydowanych i pewnych siebie kobiet.

Krótkie fryzury na karku

Fryzura garcon jest idealna dla kobiet o delikatnych rysach twarzy i kruchej budowie ciała. Krótkie fryzury są dobre zarówno dla młodych kobiet, jak i starszych kobiet, ponieważ nadają włosom objętość u nasady.

Warstwowe fryzury z grzywką

Nierównomiernie ścięte kosmyki to świetny sposób na zwiększenie objętości fryzury i stworzenie wrażenia gęstszych włosów o większej objętości. Długość przednich pasemek dobrze maskuje zmarszczki na szyi i czole, a lekko zaburzone końcówki dodają twarzy energii. Taka fryzura wygląda dobrze zarówno z grzywką, jak i bez grzywki.

Krótkie fryzury z długimi grzywkami

Boczne grzywki dobrze dopasowują się do czoła, nadając twarzy romantyczny, pełen wdzięku i kobiecy wygląd. Fryzura jest łatwa w układaniu i jest odpowiednia dla kobiet o cienkich, prostych i rzadkich włosach. Asymetryczne grzywki są idealnym uzupełnieniem fryzur pixie, bob, carre i wszystkich warstwowych fryzur. Wszystkie są łatwe w stylizacji i wyglądają bardzo naturalnie.

Krótkie fryzury bez grzywki

Fryzury z grzywką są dobre, ponieważ ukrywają niedoskonałości twarzy, np. szerokie czoło, zmarszczki czy trądzik. Ale jeśli nie masz do czynienia z tymi problemami, niekoniecznie potrzebujesz grzywki. Fryzura bez grzywki odsłania czoło, przenosi uwagę na oczy i doda Ci niezwykłego kobiecości.

Krótkie fryzury bob

Jeśli nie jesteś gotowy na radykalne zmiany, możesz skorzystać z nieco bardziej konserwatywnego rozwiązania – fryzury typu bob na krótkie włosy. Fryzura może być zarówno gładka, jak i niedbała, zarówno z grzywką, jak i bez, i jest idealna zarówno dla młodych kobiet, jak i starszych pań, które chcą nowoczesnej fryzury.

Asymetryczne krótkie fryzury typu bob

Asymetria to klucz do romantycznego, kobiecego i ponętnego wyglądu. Jeśli chcesz się wyróżnić, nie wyglądając nie na miejscu i prowokując, zrób asymetryczną fryzurę. Taka fryzura nigdy nie pozostanie niezauważona. Fryzury z asymetryczną grzywką rekompensują brak objętości i dodają włosom świeżości i wyrafinowania.

Krótkie fryzury damskie

Długie włosy wymagają dużo czasu na pielęgnację i stylizację, a w warunkach przyspieszonego tempa współczesnego życia coraz więcej kobiet rezygnuje z długich fryzur na rzecz fryzur krótkich. W zasadzie taka fryzura jest łatwa do ułożenia. W praktyce wystarczy trochę zmierzwić włosy. Ale jeśli twoje włosy cię nie słuchają, możesz użyć nowoczesnych produktów utrwalających włosy.

Nowoczesne krótkie fryzury

Moda na krótkie fryzury rośnie. Nic dziwnego, bo te fryzury wyglądają stylowo, wyraziście i współcześnie. Fryzura pixie to idealna opcja dla pewnych siebie kobiet, bob jest wszechstronna, a fryzura carre to klasyka, która nigdy nie traci na aktualności.

Czytaj więcej: Jak wyglądać pięknie i naturalnie: 8 trików, które uwydatnią Twoje piękno