Modne fryzury dla puszystych pan, które optycznie wyszczuplają twarz

Możliwe i konieczne jest zachowanie atrakcyjności do późnej starości, bez względu na numery w paszporcie i wagę. Najważniejsze jest, aby wybrać idealną fryzurę, która podkreśli zalety i niezawodnie ukryje wady.

Fryzury dla okrągłej twarzy

Styliści przede wszystkim zalecają wybór krótkich fryzur, dzięki czemu będziesz wyglądać świeżo, łatwiej i bardziej dynamicznie. Możesz śmiało wypróbować asymetryczne i ukośne grzywki – korygują owal twarzy i ukrywają zmarszczki na czole.

Lepiej jest odrzucić grube grzywki prostego typu, dzięki czemu twarz będzie bardziej masywna i stara.

Istnieje kilka zasad, które pozwolą dobrać naprawdę poprawną i elegancką fryzurę. Unikaj zbyt obszernych fryzur, ponieważ puszyste włosy po bokach sprawią, że Twoja twarz będzie wyglądać szerzej.

Z drugiej strony uczesane włosy są również kiepskim wyborem, ponieważ niedoskonałości twarzy stają się bardziej widoczne. Idealna stylizacja – naturalna, lekka, zwiewna. Wybierając krótką fryzurę, szukaj opcji odpowiedniej długości – poniżej linii szczęki lub wzdłuż niej. Zbyt krótki krój zaakcentuje niedoskonałości owalu.

Stylowe i modne fryzury są odpowiednie dla pełnych pań: typu pixie, bob, carre, garcon. Odważny i elegancki pixie nie powinien być zbyt krótki, w takim przypadku będzie pasował do każdego typu twarzy. Struktura włosa również nie jest szczególnie istotna.

Dwie ostatnie fryzury można uznać za wszechstronne i praktyczne. Pasemka opadające na twarz idealnie ukrywają pełnię. Wystarczy dodać huk, aby poprawić nieudany kształt, wizualnie go rozciągając. Grzywka jest generalnie świetnym dodatkiem do fryzury związanej z wiekiem, zwłaszcza asymetrycznej lub podartej.

Wymienione powyżej fryzury mają jedną niesamowitą zaletę – nie są kapryśne w pielęgnacji i nie wymagają dużego wysiłku w stylizacji. Wybierz fryzury, które idealnie pasują do Twojego stylu, podkreślą Twoją osobowość.

Czytaj także: Moda dla puszystych pań po 50-tce: 15 pięknych strojów, które ukryją Twój brzuch