Modne fryzury dla pań 50+ Najlepsze propozycje dla dojrzałych kobiet.

Kobiety po 50-tce często chcą czegoś nowego na swoim wizerunku, ale zmiana wizerunku w tym wieku powinna być dokładnie przemyślana. Najłatwiejszym sposobem na zmianę przy zachowaniu szacownego, eleganckiego wyglądu jest wybór nowej fryzury.

Dojrzała kobieta powinna myśleć nie tylko o trendach, ale także brać pod uwagę typ twarzy, dążyć do odmładzających fryzur. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku fryzury zapewniające objętość korzeni.

1. Fryzura pixie

Atrakcyjna, jasna i odważna pixie podbiła serca wszystkich kobiet na świecie. Praktyczność i wszechstronność tej fryzury została potwierdzona przez wielu stylistów. Rzadkie włosy są bardzo trudne do zwiększenia objętości, ale stylowa pixie na pewno to zrobi. Aby obraz był kompletny, warto dodać wydłużoną grzywkę do modnej fryzury, która stanie się głównym akcentem wizerunku uroczej kobiety.

2. Fryzura pixie-bob

Fryzura pixie-bob doda świeżości i wyrazistości Twojej twarzy, ale nie umniejsza Twojej elegancji. Strzyżenie ma wiele odmian ale zalecamy zwrócenie uwagi na wersję z grzywką. Fryzura w stylu pixie bob z grzywką ukrywa zmarszczki mimiczne, wyrównuje owal twarzy i nadaje jej odważny i uwodzicielski wygląd.

3. Fryzura bob

Jeśli nie jesteś gotowy na radykalne zmiany, możesz skorzystać z nieco bardziej konserwatywnego rozwiązania – fryzury typu bob na krótkie włosy. Fryzura może być zarówno gładka, jak i niedbała, zarówno z grzywką, jak i bez, i jest idealna zarówno dla młodych kobiet, jak i starszych pań, które chcą nowoczesnej fryzury.

4. Fryzura bob-carre

Bob-carre to elegancka, stylowa, efektowna fryzura dla wszystkich grup wiekowych. Połączenie fryzur typu bob i carre zapewnia doskonałą objętość u nasady włosów, wygląda naturalnie, naturalnie, łatwo się układa. Możesz eksperymentować ze stylizacją, dobrze wygląda z różnymi rodzajami grzywki.

Czytaj więcej: 10 fryzur, które nigdy nie wyjdą z mody