Modne damskie fryzury na 2021. 5 fryzur, które dodadzą twoim włosom objętości

Z wiekiem nasze włosy tracą swój dawny urok. Pasemka siwieją i stają się bardziej kruche, włosy tracą objętość, a odrosty nie są już tak mocne i elastyczne jak przed chwilą.

W związku z tym po 40 latach coraz trudniej jest sprawić, by fryzura wyglądała spektakularnie. Ale problem można rozwiązać, jeśli wybierzesz odpowiednią fryzurę. Oto 11 fryzury, które dodadzą objętości Twoim włosom i podkreślą Twoje wyrafinowanie.

Fryzury objętościowe

Długie włosy wymagają dużo czasu na pielęgnację i stylizację, a w warunkach przyspieszonego tempa współczesnego życia coraz więcej kobiet rezygnuje z długich fryzur na rzecz fryzur krótkich, o objętości, która dodaje ich wizerunkowi świeżości i wyrazistości.

Z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Krótkie fryzury są uniwersalne, co oznacza, że ​​pasują do każdej kobiety, niezależnie od kształtu twarzy, budowy włosów, karnacji czy typu sylwetki.

Warstwowe fryzury

Fryzury warstwowe są uniwersalne, stylowe, łatwe w układaniu, a wizerunek, który tworzy, jest plastyczny, tzn. zmienia się w zależności od stroju i można go dopasować zarówno do strojów wieczorowych, biznesowych, jak i na co dzień.

Jednocześnie nowoczesne techniki farbowania włosów mogą całkowicie zmienić fryzurę, nadając włosom szczególny urok i wyrazistość.

Fryzura bob

Fryzura typu bob prezentuje się bardzo kobieco i harmonijnie na twarzy pań po 40 roku życia, potęgując efekt odmłodzenia dzięki warstwowemu ułożeniu, które dodaje fryzurze dodatkowej objętości, koryguje rysy twarzy i dodaje wyrazistości całej stylizacji.

Krótkie pasma na karku nadają włosom objętość, a długie i eleganckie grzywki przesuwają akcenty w kierunku twarzy, wizualnie osłabiając zmarszczki mimiczne.

Taka fryzura nie wymaga dużego wysiłku ani umiejętności układania, ale wygląda bardzo stylowo, współcześnie, młodzieńczo i dobrze utrzymuje swój kształt.

Fryzura paź

Ta fryzura charakteryzuje się płynnymi przejściami, zaokrąglonymi warstwami i prostymi grzywkami. Fryzura wygląda spektakularnie na kobietach o długich szyjach i delikatnych twarzach. Jednak pożądany efekt uzyskasz tylko, jeśli masz proste włosy.

Łącząc fryzurę paz z fryzurą carre można uzyskać stylową i romantyczną fryzurę, która będzie wyglądać harmonijnie nawet w wieku 40 lat.

Fryzura pixie

W 2021 roku najbardziej pożądaną fryzurą wśród kobiet 40+ nadal jest fryzura pixie z wydłużoną grzywką. Najczęściej kobiety wybierają warstwową wersję fryzury z powodów wymienionych powyżej. Taka fryzura dodaje spojrzeniu dynamizmu, trwałości i wigoru, nie tracąc przy tym kobiecości.

Jeśli nie wiesz, którą fryzurę wybrać – pixie to idealna opcja dla Ciebie. Nie ma fryzury, która lepiej odmładza i odświeża kobiecą twarz.

Czytaj więcej: Piękne, nietypowe i modne fryzury dla 50-letnich kobiet na 2021 rok