Modne damskie fryzury: 4 fryzur, które dodadzą twoim włosom objętości

Kobiety po czterdziestce często chcą czegoś nowego na swoim wizerunku, ale zmiana wizerunku w tym wieku powinna być dokładnie przemyślana. Najłatwiejszym sposobem na zmianę przy zachowaniu szacownego, eleganckiego wyglądu jest wybór nowej fryzury.

Dojrzała kobieta powinna myśleć nie tylko o trendach, ale także brać pod uwagę typ twarzy, dążyć do odmładzających fryzur. Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku fryzury zapewniające objętość korzeni.

1. Warstwowa fryzura bob

Nierównomiernie przycięte kosmyki to świetny sposób na zwiększenie objętości fryzury i stworzenie wrażenia gęstszych włosów o większej objętości. Długość przednich pasemek dobrze maskuje zmarszczki na szyi i czole, a lekko zaburzone końcówki dodają twarzy energii. Taka fryzura wygląda dobrze zarówno z grzywką, jak i bez grzywki.

2. Bob-carre

Bob-carre to elegancka, stylowa, efektowna fryzura dla wszystkich grup wiekowych. Połączenie fryzur typu bob i carre zapewnia doskonałą objętość u nasady włosów, wygląda naturalnie, naturalnie, łatwo się układa. Możesz eksperymentować ze stylizacją, dobrze wygląda z różnymi rodzajami grzywki.

3. Asymetryczne fryzury

To znowu fryzury typu bob and carre, tylko w bardziej szykownej interpretacji. Asymetria pozwala nie tylko nadać spektakularnej objętości, ale także skorygować rysy twarzy, owal i odwrócić uwagę od niedoskonałości. Taka fryzura z wydłużonymi grzywkami wygląda dobrze. Długość pasm można zmieniać w zależności od cech twarzy i sylwetki.

4. Kaskada

Jeśli nie jesteś gotowy, aby rozstać się z długością, spójrz na kaskadowe warianty. Wielowarstwowa fryzura wygląda jednak dobrze nie tylko na długich, ale także średnich, a nawet krótkich pasmach. Istnieje wiele odmian stylizacji, ponieważ długość najczęściej utrzymuje się na średnim poziomie i poniżej. Możesz eksperymentować i zawsze wyglądać inaczej.

Czytaj więcej: Stylowa 50-latka – jak wyglądać modnie i młodo?