Modne damskie fryzury: 15 fryzur, które dodadzą twoim włosom objętości

Z wiekiem nasze włosy tracą swój dawny urok. Pasemka siwieją i stają się bardziej kruche, włosy tracą objętość, a odrosty nie są już tak mocne i elastyczne jak przed chwilą. Nawet właściciele luksusowych włosów po 50 latach często muszą myśleć o dodatkowej objętości. Ale problem można rozwiązać, jeśli wybierzesz odpowiednią fryzurę.

Jak wybrać fryzurę z objętością?

Warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Najpierw wybierz fryzurę z grzywką. Długie grzywki po obu stronach twarzy dodają objętości i zwiększają gęstość włosów, przynajmniej wizualnie. Ponadto grzywka ukrywa zmarszczki na czole i brązowe plamy.

Po drugie, wybierz fryzurę, która jest łatwa do ułożenia. W końcu kobiety chcą dobrze wyglądać na co dzień, nie marnując kilku godzin na układanie włosów.

Ponadto nieco niechlujne fryzury, z nierównomiernie przyciętymi lub kręconymi włosami, wyglądają bardziej stylowo niż perfekcyjnie ułożone fryzury.

Unikaj ciemnych odcieni, które podkreślają niedoskonałości skóry, na rzecz jasnych odcieni, uzyskiwanych nowoczesnymi technikami farbowania włosów, takimi jak balayage, shatush, cienie itp.

Układanie włosów na schodach lub w kaskadzie zrekompensuje brak objętości, tworząc spektakularny i zrelaksowany wygląd. Taka fryzura doda wyrazistości i wigoru.

Jeśli jesteś starszą panią, a jednocześnie chcesz wyglądać młodo, energicznie, atrakcyjnie, zastosuj w swojej fryzurze stylowe, modne elementy.

Spójrz na zdjęcie poniżej: czy te kobiety wyglądają jak „babcie”? Nie, to są nowoczesne panie nadążające za duchem czasu.

Czytaj więcej: Jak dobrze wyglądać po 50-tce i nadal zachować smukłą sylwetkę?