Modne damskie fryzury: 12 fryzur, które dodadzą twoim włosom objętości

Z wiekiem nasze włosy tracą swój dawny urok. Pasemka siwieją i stają się bardziej kruche, włosy tracą objętość, a odrosty nie są już tak mocne i elastyczne jak przed chwilą. Nawet właściciele luksusowych włosów po 40 latach często muszą myśleć o dodatkowej objętości. Ale problem można rozwiązać, jeśli wybierzesz odpowiednią fryzurę.

Jak wybrać fryzurę z objętością?

Warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Najpierw wybierz fryzurę z grzywką. Długie grzywki po obu stronach twarzy dodają objętości i zwiększają gęstość włosów, przynajmniej wizualnie. Ponadto grzywka ukrywa zmarszczki na czole i brązowe plamy.

Po drugie, wybierz fryzurę, która jest łatwa do ułożenia. W końcu kobiety chcą dobrze wyglądać na co dzień, nie marnując kilku godzin na układanie włosów.

Ponadto nieco niechlujne fryzury, z nierównomiernie przyciętymi lub kręconymi włosami, wyglądają bardziej stylowo niż perfekcyjnie ułożone fryzury.

Unikaj ciemnych odcieni, które podkreślają niedoskonałości skóry, na rzecz jasnych odcieni, uzyskiwanych nowoczesnymi technikami farbowania włosów, takimi jak balayage, shatush, cienie itp.

Układanie włosów na schodach lub w kaskadzie zrekompensuje brak objętości, tworząc spektakularny i zrelaksowany wygląd. Taka fryzura doda wyrazistości i wigoru.

Fryzura bob carre doskonale rekompensuje brak objętości dzięki płynnemu przejściu z jednej długości na drugą. Fryzura stworzona z myślą o kobietach o cienkich i rzadkich włosach, które chcą zwalczyć ten problem.

Dzięki kosmykom włosów o różnej długości włosy wyglądają na znacznie gęstsze, bardziej zadbane i zdrowsze. Pamiętaj jednak, że przejście z jednej długości na drugą musi być miękkie, gładkie, aby ogólny obraz nie ucierpiał.

Czytaj także: Fryzury z grzywką: 50 modnych fryzur w sezonie 2021-2022!