Modna i piękna kobieta 50+. Siedem sztuczek, aby wyglądać młodziej!

Aby wyglądać perfekcyjnie na co dzień, musisz zadbać o każdy szczegół: od higieny osobistej po styl ubioru i odpowiednią pielęgnację osobistą. Zacznij od zadbania o siebie, a następnie popracuj nad swoim stylem, aktualizując nieco swoją garderobę za pomocą modnych akcesoriów i przedmiotów. Następnie zastanów się, jak dzięki dobrym nawykom możesz poprawić swój wygląd. Eksperci przytaczają 7 punktów, które są ważne dla każdego, kto chce być piękny.

1. Uśmiech

Najprostszym, najtańszym, najprzyjemniejszym i być może najskuteczniejszym sposobem na młody wygląd – jest szczery i naturalny uśmiech. Nic nie starzeje się bardziej niż zmarszczenie brwi i gorycz. Szeroki i autentyczny uśmiech zawsze kojarzy się z młodością i radością życia. Udowodniono naukowo, że uśmiechnięci ludzie wyglądają młodziej niż są w rzeczywistości. Prawdziwy uśmiech aktywuje wszystkie dobre mięśnie twarzy i komunikuje światu, że jesteś pewną siebie i szczęśliwą osobą.

Dodatkowo, jeśli będziesz się częściej uśmiechać, zmarszczki mimiczne będą bardziej atrakcyjne, co oznacza, że ​​na starość będziesz miała znacznie jaśniejszą i bardziej życzliwą twarz. Kiedy się uśmiechasz, mięśnie twarzy wysyłają do mózgu wiadomość tak prostą, jak to tylko możliwe – „ta dziewczyna jest szczęśliwa”, a Twój mózg odpowiada zdrową dawką endorfin i energii.

 

2. Spędzaj więcej czasu z młodzieżą, nastolatkami i dziećmi

W towarzystwie 5-letniego dziecka, a nawet 15-letniego nastolatka (niezależnie od tego, jak bardzo by ono dokuczało) poczujesz się młodziej. A młodość i piękno zawsze zaczynają się od wewnątrz. Małe dzieci nauczą Cię cieszyć się każdą drobnostką w życiu, a nastolatki nauczą Cię odczuwać puls społeczeństwa i aktualne trendy na świecie.

Jeśli nie masz dzieci w pobliżu, dlaczego nie zgłosić się na ochotnika? Udowodniono, że kiedy coś oferujesz, kiedy poświęcasz się celowi, czujesz się młodszy i szczęśliwszy.

3. Spalaj kalorie starymi metodami

Tak, ćwiczenia i zdrowe odżywianie wydają się być prawdziwą męką po 50 latach, ale nie ma lepszego sposobu, aby wyglądać i czuć się młodziej niż rówieśnicy.

Znajdź aktywność, która sprawia Ci przyjemność. Może to być pływanie, zumba, tańce latynoskie, joga, jogging, sport itp.

4. Rozpieszczaj się

Większość naszego dojrzałego życia spędzamy opiekując się innymi ludźmi. Kiedy, jeśli nie w wieku pięćdziesięciu lat, powinniśmy trochę pomyśleć o sobie, zwłaszcza, że ​​starość puka do naszych drzwi?

Teraz czas umówić się na sesję masażu terapeutycznego, a może nawet trzy, salon kosmetyczny lub peeling ultradźwiękowy. Myślę, że każda kobieta na to zasługuje.

5. Przestań pomagać starości

Kiedy lekarze pracują z pacjentem, zawsze starają się go przynajmniej nie skrzywdzić. To samo dotyczy produktów przeciwstarzeniowych. Jest bardzo niewiele środków przeciwstarzeniowych, które działają. Zwykle efekt jest przeciwieństwem tego, czego chcesz.

Albo jeśli mówimy o paleniu. 50-letni palacze mogą powiedzieć, że szkoda już się dokonała i jest za późno, aby cokolwiek zmienić. Nie, nigdy nie jest za późno na rzucenie palenia, ponieważ ten nawyk tylko przyspiesza starzenie się.

6. Daj swojej skórze to, czego naprawdę potrzebuje

Skóra ma bajeczną właściwość niezależnego wspierania zdrowia i elastyczności, ale wraz z wiekiem może potrzebować pomocy. Tak, naturalny krem ​​lub olejek nawilżający są zawsze mile widziane, ale zasadniczo wszystko, czego potrzebuje Twoja skóra, to filtry przeciwsłoneczne, woda i zbilansowana dieta.

7. Znajdź przyjaciół, którzy cię rozśmieszą

Dobrzy przyjaciele są ważną częścią zestawu przeciwstarzeniowego z dwóch powodów. Po pierwsze śmiech dostarcza naturalnego impulsu energii i dobrego samopoczucia, a po drugie przyjaciele akceptują cię takim, jakim jesteś i dają ci subtelną i bardzo ważną lekcję: piękno to naturalność.

Czytaj więcej: 10 lat młodszy: 3 maseczek oczyszczających do twarzy z sody oczyszczonej