Mężczyźni nie mogą znieść tych nawyków kobiet

Jeśli przyjrzymy się standardowym wzorcom zachowań kobiet i mężczyzn, zauważymy pewne istotne różnice. Tak, w XXI wieku dziwnym jest dzielenie obyczajów na „męskie” i „żeńskie”, ale to dopasowanie jest dość oczywiste. Zwłaszcza jeśli analizujesz destrukcyjne scenariusze.

Niektóre wybryki kobiet mogą wydawać się po prostu zabawne, ale w rzeczywistości kryje się za tym coś bardziej niebezpiecznego. Zebraliśmy 10 kobiecych nawyków, które nie tylko zabijają miłość, ale także powodują osłabienie uczucia naszego partnera. Musisz o nich wiedzieć, ale lepiej nie wprowadzać ich w życie.

Ocenianie innych kobiet

Za krytyką innych kobiet – zarówno sławnych, jak i nie tak znanych – często kryją się własne kompleksy. Tylko niepewne i zazdrosne osoby zachęcają do brudnych plotek, bo w ten sposób pojawiają się w korzystniejszym świetle na tle reszty. Mężczyźni bardzo ostro reagują na takie zachowanie i od razu wyciągają wnioski na temat natury ich bratniej duszy.

Za dużo dominacji

Ze swej natury ludzie są uważani za istoty agresywne: nie mogą w pełni panować nad sobą i samemu dążyć do kontrolowania sytuacji. W parach, w których rolę dowódcy przejmuje kobieta (zwykle wpływa na to zawód lub doświadczenie rodziców), drugi partner czuje się gorszy.

Brak higieny osobistej

Nawet naukowcy potwierdzili, że nic nie odpycha mężczyzny bardziej niż niechlujna kobieta. Nie mówimy o stylu ubierania się czy fryzurze, ale o przestrzeganiu powszechnych zasad higieny osobistej.

Spodziewanie się rzeczy, które nie były obiecane

Czasami kobiety tworzą w głowie własny obraz mężczyzny, ale potem w prawdziwym życiu są nim rozczarowane. Różne opinie o rodzinie, karierze i życiu są mylące, ale przecież kiedy się poznałaś, nie pytałeś o jego punkt widzenia. Aby uniknąć zawiedzionych oczekiwań i nieoczekiwanych nieprzyjemnych odkryć, natychmiast porozmawiaj ze swoim partnerem i ustal swój światopogląd.

Zakłócanie przestrzeni osobistej

W niektórych parach kobieta chce mieć pełną kontrolę nad życiem mężczyzny i wiedzieć wszystko o każdym jego ruchu. Jednak ten nawyk nie prowadzi do dobra. Każda osoba – bez względu na płeć – ma prawo do prywatności, które posiadała przed zawarciem związku. Ze swej natury mężczyźni szczególnie cenią sobie wolność i czują się pewniej, jeśli nikt nie wkracza na ich „prywatne terytorium”.

Dziecinne zachowanie

Emocjonalność kobiet może przestraszyć mężczyznę. Oczekują, że ich partner będzie tą samą dojrzałą, logiczną i rozsądną osobą. Udawane dziecinne podejście do rzeczy lub niemożność kontrolowania emocji wydają się nieatrakcyjne. Nie oznacza to, że kobieta powinna stać się kamieniem, tylko uczucia powinny być również wyrażane w dorosły sposób.

Nie mówisz bezpośrednio

 Kiedy dana osoba nie może konkretnie sformułować prośby lub swoich oczekiwań, to dezorientuje rozmówcę. Mężczyźni myślą inaczej i w ogóle nie wiedzą, jak interpretować wskazówki – wszystko powinno być dla nich otwarte, więc nawet nie licz na to, że przekażesz mu informacje w kręty sposób. Łatwiej jest powiedzieć, co chcesz.

Manipulacja ciałem

Manipulacja w jakiejkolwiek formie nie pomaga wzmocnić relacji, ale kiedy ciało jest narzędziem szantażu, to już za dużo. Karanie partnera zakazem seksu nie jest sztuczką uwodzicielskiej kobiety, ale niepewną próbą użycia ekstremalnego środka, aby osiągnąć upragniony cel.

Trudne pytania

Pytania typu „Nie sądzisz, że przytyłam?” lepiej adresować je do koleżanek, a nie do mężczyzn. Nigdy nie będą w stanie odpowiedzieć bezpośrednio. I żadna z ich odpowiedzi nie będzie taka, jakiej oczekują kobiety. W konsekwencji partner zostaje postawiony w stan oskarżenia o nieszczerość lub nadmierną bezpośredniość.

Dążenie do ideału

W makijażu nie ma nic złego, ale nadmierna obsesja na punkcie wyglądu, mówi raczej o zwątpieniu w siebie. Mężczyźni doceniają kobiety bez kompleksów, więc bardziej pociąga ich makijaż nude niż makijaż krzykliwy.