Mężczyźni kontra kobiety: 7 interesujących statystyk, które wyjaśniają niektóre różnice między nimi

W końcu to różnice czynią nas wyjątkowymi. Jeśli chodzi o różnice między mężczyzną a kobietą, jest ich wiele.

W tym artykule porozmawiamy o statystykach, które pokażą nam 7 różnic między kobietą a mężczyzną. Zostań z nami!

Mężczyźni pocą się dwa razy więcej

Mężczyźni tracą dwa razy więcej wilgoci nie z całego ciała, ale tylko z bioder, pleców, przedramion, policzków i czoła. Wydaje się, że w tym sensie kobiety wygrywają, ale wszystko jest dokładnie na odwrót. To pokazuje, że męskie ciało jest bardziej wydajne w chłodzeniu w ekstremalnych warunkach. Uważa się, że jest to spowodowane testosteronem, który przyczynia się do zwiększonej produkcji potu.

Z ewolucyjnego punktu widzenia istnieje proste wyjaśnienie nadmiernej potliwości. Samce były zmuszane do wyżywienia swoich rodzin i często znajdowały się pod wpływem dużego wysiłku fizycznego, podczas gdy samice były zajęte wychowywaniem potomstwa i nie musiały szybko ostygnąć.

Ryzyko zostanie hazardzistą u mężczyzn jest dwukrotnie większe

Badanie opublikowane w 2013 roku pokazało, że wśród mężczyzn około 69% respondentów ulega entuzjazmowi, podczas gdy wśród kobiet tylko 36%. Jednocześnie 20,1% graczy miało problemy z hazardem, a wśród kobiet odsetek ten wyniósł 7,8%.

O ile wcześniej sądzono, że taka przepaść między graczami ze względu na płeć wiązała się z koncentracją hazardu przede wszystkim na mężczyznach, to dziś przyjmuje się inne założenia. Jedna z hipotez głosi, że mężczyźni mają większy entuzjazm do podejmowania ryzyka.

Mężczyźni wyznają swoja uczucia kilka tygodni wcześniej

Kultura masowa wpaja nam przekonanie, że mężczyźni nie mają tendencji do okazywania emocji i uczuć. Okazuje się to śmieszne i nieprawdziwe. Ale badania pokazują, że mężczyźni dobrze sobie radzą z wyrażaniem swoich uczuć, a tabu tego tematu jest tylko narzucone.

Ponadto badania pokazują, że mężczyźni wyznają swoje uczucia średnio sześć tygodni wcześniej niż kobiety. W innym badaniu naukowcy przypisują to szybkie rozpoznanie podświadomej chęci zbliżenia się do seksu, podczas gdy kobiety wypowiadają takie słowa z większą przyjemnością po stosunku.

Mężczyźni są częściej nominowani do nagrody Darwina

„Nagroda Darwina” to zjawisko parodiujące oficjalne konkursy, takie jak Nagroda Nobla. Nominowanym do nagrody Darwina można zostać tylko raz. Tylko jeśli zginiesz w absurdalnej sytuacji, nie pozostawiając po sobie żadnych potomków. Uważa się, że w ten sposób człowiek poprawia ogólny genom człowieka, eliminując element niezdolny do prawidłowego myślenia, czyli samego siebie.

Tak więc, jak pokazują statystyki w ciągu 20 lat istnienia Nagrody Darwina, mężczyźni zostają nominowani w 88,7% przypadków. Uważa się, że tak znaczące odchylenie jest związane z tym samym apetytem na ryzyko. Mężczyźni częściej zabiegają o uwagę innych mężczyzn. Starają się zwrócić na siebie uwagę w jakikolwiek sposób, nawet w najbardziej niebezpieczny sposób, aby dostać się na pierwszy plan lub zyskać uznanie.

Mężczyźni rzadziej stają się wegetarianami i weganami

Czy zauważyłyście, że wśród dziewczyn nie brakuje przedstawicielek nurtu wegetariańskiego, a nawet wegańskiego? Wiele z nich z różnych powodów dobrowolnie odmawia jedzenia mięsa. Od wstrętu do samego produktu po potępienie znęcania się nad zwierzętami.

Sądząc po badaniach, statystyki również w tej kwestii badania są po stronie kobiet. Wśród mężczyzn około 24% to wegetarianie i weganie. Inne nowsze badanie przeprowadzone na Zachodzie wykazało, że odsetek ten wzrósł do 37% w zamożnych grupach społecznych.

Naukowcy uważają, że wynika to nie tylko z elementu ewolucyjnego i zapotrzebowania mężczyzn na więcej białka i kalorii, ale także z propagandy publicznej. Mężczyźni są zwykle przedstawiani jako mięsożercy, podczas gdy kobiety kojarzą się z bardziej „wyrafinowanymi” potrawami, takimi jak sałatki.

Mężczyźni częściej chorują na raka skóry

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badanie i doszli do bardzo nieprzyjemnego dla mężczyzn wniosku. Są bardziej narażeni na raka skóry. I nie, nie chodzi o cechy fizjologiczne, problem leży w psychologii.

Jeśli weźmiemy pod uwagę mężczyzn i kobiety poniżej 50 roku życia, praktycznie nie ma różnicy. Ale w wieku 65 lat ryzyko raka skóry u mężczyzn podwaja się, a w wieku 80 lat potraja.

Naukowcy uważają, że wynika to z męskiej „twardości” i przeciętnego stosunku do ich zdrowia. Ponadto kobiety są lepiej poinformowane o swoim wyglądzie i bardziej świadome konsekwencji ekspozycji na słońce, dlatego częściej stosują filtry przeciwsłoneczne.

Te same badania pokazują, że tylko 14% mężczyzn nakłada na skórę kremy z filtrem przed wyjściem na zewnątrz, a tylko 56% jest świadomych niebezpieczeństw związanych z poparzeniami słonecznymi. I to w USA, gdzie temat kosmetyków nie jest tak tabu w męskim środowisku.

Mężczyźni są bardziej narażeni na śmierć od uderzenia pioruna

Po przejrzeniu danych dotyczących zgonów spowodowanych piorunami w latach 2006-2016 naukowcy doszli do wniosku, że 79 procent tych przypadków miało miejsce u mężczyzn. Wydaje się, że nawet natura chwyciła za broń przeciwko ludziom, ale tak nie jest. Nie ma tu specyficznych płynów, które przyciągają elektryczność.

Jeśli weźmiemy pod uwagę kontekst, wszystko stanie się jasne. Piorun zwykle uderza w ludzi, którzy łowią ryby lub uprawiają określone sporty, takie jak golf czy baseball. W tym samym czasie znajdowali się na otwartej przestrzeni i trzymali w rękach długi przedmiot, który działał jak piorunochron. Biorąc pod uwagę, że opisane powyżej hobby to głównie męskie hobby, staje się jasne, dlaczego statystyki nie są po ich stronie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!