Metoda ho’oponopono: 4 zwroty, które zmienią Twoje życie

CZYM JEST METODA HO’OPONOPONO.

Ho’oponopono, czy słyszałaś kiedyś to dziwne słowo? Jeśli nie, to dużo straciłaś. Jest to starożytna hawajska metoda harmonizowania przestrzeni, która była używana przez hawajskich szamanów. Niektórzy naukowcy twierdzą, że jest to forma samostanowienia, samowyzwolenia, sposób na naciśnięcie w głowie klawisza delete.

Według Ho’oponopono praktyka pracy ze świadomością i podświadomością pomaga zaakceptować i pokochać siebie, a tym samym cały świat wokół ciebie. Metoda ta opiera się na postulacie: każdy z nas jest częścią wielkiego świata i wielki świat żyje w każdym z nas. Więc jeśli zmienisz siebie, możesz zmienić wszystko, co cię otacza.

Metodę Ho’oponopono rozsławił dr Hew Len. Leczył pacjentów z kliniki dla obłąkanych, gdzie byli więzieni za popełnienie szczególnie poważnych przestępstw, podczas gdy lekarz nigdy się z nimi nie spotkał. Uzdrawiał ich, uzdrawiając siebie. Jego nauki rozprzestrzeniły się po całym świecie, a teraz każdy może nauczyć się znajdować szczęście, pozbywać się stresu, nauczyć się rozwiązywać konflikty i odnosić większe sukcesy.

Jak działa ta metoda?

Metoda opiera się na szczerym przebaczeniu i akceptacji siebie i całego świata. W przeszłości Hawajczycy wiedzieli, że energia świata nieustannie się przemieszcza i zmienia. Osoba wchodząc w interakcję ze wszystkim dookoła jest cząstką energii świata, która żyje w każdym z nas.

Nic dziwnego, kiedy mówią, że myśli się materializują. Każda Twoja myśl znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości, także negatywnej. Dlatego konieczne jest pozbycie się negatywnych postaw i myśli, zaakceptowanie i pokochanie świata, w którym żyjesz. W ten sposób harmonizujesz nie tylko siebie, ale wszystko, co cię otacza. Nie próbuj niczego zmieniać, zmień siebie i swoje myśli.

4 kroki Ho’oponopono

Zaletą tej metody jest to, że możesz ją ćwiczyć samodzielnie, nie potrzebujesz niczyjej pomocy. Potrafisz wypowiadać słowa w swoim umyśle. Siła słów tkwi w tym, co czujesz, oraz w mocy Wszechświata do wybaczania i kochania.

Powiedz „kocham cię” – aby pozbyć się negatywności.

„Dziękuję” – za zaakceptowanie sytuacji i zdobytego doświadczenia, nawet jeśli to doświadczenie jest negatywne.

„Wybacz mi” – aby pozbyć się ciężaru żalu i oskarżeń.

„Przepraszam” – aby przyznać się do winy i odpowiedzialności, którą ponosisz, bo żadna osoba w naszym życiu nie jest przypadkowa.

Kolejność, w jakiej wypowiadasz te słowa, nie ma znaczenia. Powtarzaj je na głos lub po cichu każdego dnia, kierując swoje myśli na nieprzyjemną sytuację lub na osobę, a nawet lepiej – na jej duszę.