Menopauza – co to jest? – Wszystko, co powinnaś wiedzieć o menopauzie

Menopauza w życiu kobiety jest szczególnym okresem. Wraz z nią zaczynają się różne zmiany w organizmie. Najczęściej płeć piękna narzeka na zwiększenie masy ciała. Styl życia i odżywianie pozostają nadal takie same, ale waga zaczyna uporczywie rosnąć. Niektóre kobiety nie robią nic w tym kierunku zyskując kolejne kilogramy. Inne decydują się zadbać o siebie, przechodząc na dietę, uprawiając sport, aby pozbyć się znienawidzonego tłuszczu. Dziś modne jest być fit. We współczesnym społeczeństwie panuje stereotyp: tylko szczupła osoba może być piękna i zdrowa. A to jest właściwie błąd. Takie podejście szczególnie dotyka kobiety w dojrzałym wieku. Przybieranie na wadze podczas menopauzy to naturalny proces.

Starzenie się jest nieuniknione.

Starzenie się jest częścią projektu natury. Zmarszczki to nie jedyne zmiany w organizmie. Narządy wewnętrzne również starzeją się z wiekiem, a procesy metaboliczne zwalniają.

Nawet jeśli wypróbujesz wszystkie dostępne zabiegi przeciw starzeniu się, nie unikniesz tego procesu.

 Ciało starzeje się z powodu braku równowagi hormonalnej. Poziom progesteronu i estrogenu jest obniżony. Powoduje to zaburzenia snu, arytmię, uderzenia gorąca itp.

Obecność tłuszczu w organizmie jest bardzo ważna dla zdrowia kobiet.

W okresie menopauzy jajniki zmniejszają produkcję estrogenu. Ciało kompensuje brak tego hormonu z tkanki tłuszczowej. Dlatego dla kobiet po 40. roku życia tłuszcz zgromadzony w brzuchu i udach jest tak ważny.

Brak tłuszczu – brak estrogenu

 

Z powodu braku tłuszczu – organizm kobiety nie otrzyma odpowiedniej ilości estrogenu podczas menopauzy. Doprowadza to do szybkiego starzenia się. Z kolei niedobór estrogenu prowadzi do problemów z sercem, upośledzeniem pamięci, osteoporozą, skóra traci elastyczność.

Zmiany w kobiecym ciele podczas menopauzy są całkowicie naturalne. Nie są oznaką choroby ani nieprawidłowego działania organizmu.

Naucz się kochać swoje ciało, zadbaj o siebie, często doświadczaj pozytywnych emocji – to poprawi twoje zdrowie.

Leave a Reply