Matka natura postanowiła być bardziej pomysłowa z tymi 14 kotami!

Rasa kota z pewnością wpływa na charakter naszych puszystych przyjaciół, ale co z nietypowymi kolorami? Bo kiedy widzisz kota z wąsem lub brodą wymalowaną bezpośrednio na sierści, wygląda poważniej i surowiej. A kiedy zobaczysz miejsce w kształcie serca, natychmiast jesteś zachwycona słodyczą takiego kota. Ale czy to oznacza, że ​​takie „serdeczne” koty są życzliwe? 

Kot na kocim nosku

Kot z grzywką

Mini krowa

Serce na brzuszku

Biały nietoperz

Kot Harry’ego Pottera

Ten kot wygląda jakby był namalowany

Zdziwiony kot

Czy to na pewno jego ogon?

Ten kot ma idealne brwi

Podobno dziadkiem tego kota jest szop pracz

Oryginalny wygląd

Tutaj również bardzo oryginalny wygląd

Serduszka w ukrytych miejscach

Te kotki są tak słodkie, urocze i zabawne, że trudno przestać je podziwiać.

Oprócz obniżenia poziomu stresu, spędzanie czasu z futrzanym przyjacielem może poprawić nastrój, nawet jeśli te minuty spędza się przed ekranem komputera. Zaintrygowana zalewem internetowych filmów o kotach, które pojawiały się w jej kanale, badaczka Jessica Myrick, Ph.D. i profesor nadzwyczajny na Pennsylvania State University, postanowili dowiedzieć się, jaki wpływ mają one na ludzkie emocje.

W 2015 roku przeprowadziła ankietę wśród prawie 7000 uczestników, aby dowiedzieć się, jak się czuli po obejrzeniu filmu o kotach w Internecie lub obejrzeniu zdjęć kotów w Internecie (nie rozróżniała tych dwóch rzeczy). „Odkryłam, że większość ludzi poczuła się lepiej [po zabiegu]”, mówi Myrick. „Zgłaszali wyższy poziom pozytywnych emocji, niższy poziom negatywnych emocji, a także zgłaszali, że czują się nieco bardziej energiczni”.

Więc następnym razem, gdy będziesz potrzebowała zastrzyku radości, po prostu spójrz na kilka zdjęć kotów.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!