Masaż twarzy, który odmłodzi Cię o 10 lat: dowiedz się, w których okolicach warto go wykonać!

Punkty piękności kojarzą się ze starożytnym chińskim masażem shiatsu. Nauczanie wschodnich uzdrowicieli mówi, że nasze ciało ma punkty wejścia i wyjścia dla pozytywnych i negatywnych energii – projekcje wszystkich narządów wewnętrznych. Stymulowanie tych obszarów pomaga zmniejszyć liczbę chorób, poprawić zdrowie, opóźnić starzenie i powstawanie zmarszczek.

Współczesna medycyna naukowo wyjaśniła istnienie tych punktów. Oto miejsca największego „zmęczenia” mięśni twarzy, z powodu których powstają zmarszczki. Profesjonalni masażyści wymienią ponad 20 punktów piękna na twarzy. Aby zapobiec starzeniu się i zachować koloryt skóry, wystarczy znać główne punkty. Powiemy Ci, czym one są i gdzie się znajdują. Naciskaj delikatnie przez 7 sekund każdego ranka i wieczorem, każdego dnia – a już po tygodniu zauważysz, jak zmieniła się Twoja twarz.

Kropki na czole

Trzy ważne dla nas punkty znajdują się w okolicy między brwiami. Punkt środkowy – „trzecie oko” – uważany jest za jeden z najważniejszych punktów w medycynie orientalnej. To mięsień dumy, którego hiperskurcz nadaje naszej twarzy ciężki, ponury wyraz.

Masowanie dwóch punktów wzdłuż krawędzi końcówek brwi pomaga rozluźnić sparowany mięsień, który unosi brew, otwiera oczy.

Punkty za oczami

Sparowane punkty na ogonach brwi i w zewnętrznych kącikach oczu pomagają rozluźnić mięsień okrężny oka. To tutaj tworzą się kurze łapki z powodu ciągłego mrugania i mrużenia oczu, a zaciśnięty mięsień ściąga górne powieki w dół. Ruch krwi i limfy jest zaburzony: zastój i obrzęk wokół oczu, pojawiają się cienie.

Masowanie tych punktów uniesie ogonki brwi, sprawi, że zmarszczki wokół oczu staną się mniej widoczne, a sam wygląd bardziej dużo młodszy. I oczywiście poprawia krążenie krwi i drenaż limfatyczny w tym obszarze.

Kropki na policzkach

Masowanie trzech punktów wzdłuż dolnej krawędzi kości policzkowych przywróci napięcie osłabionym mięśniom jarzmowym, dzięki czemu policzki opadną.

Jak je znaleźć? Pierwsze znajdują się po obu stronach około centymetra od podstawy nosa. Reszta znajduje się tuż za nimi: połóż palce serdeczne we właściwych miejscach – środkowy i wskazujący opadną dokładnie tam, gdzie powinny.

Punkty przeciw fałdom nosowo-wargowym

Naruszenie napięcia mięśniowego w tym obszarze staje się głównym powodem powstawania brzydkich bruzd nosowo-wargowych, nawet w dość młodym wieku. Ale wiemy, co robić: należy masować punkty w tej okolicy, które znajdują się w małych zagłębieniach, tuż przy skrzydełkach nosa.

Punkty przy ustach

Opuszczone kąciki ust i pionowe zmarszczki wzdłuż krawędzi warg są związane z naruszeniem tonu okrągłego mięśnia ust. Te punkty pomogą uczynić twoje usta trochę pełniejszymi.
Naciskaj palcami wskazującymi punkty w rogach we właściwym czasie, a następnie przesuń się do punktu w szczelinie nad górną wargą. Ten ostatni, przy okazji, poprawia krążenie krwi w okolicy trójkąta nosowo-wargowego, co również pomaga walczyć ze zmarszczkami nosowo-wargowymi.

Punkty wspierające owal twarzy

Zlokalizuj aktywny punkt w dole poniżej żuchwy dwoma kciukami. Połóż jednocześnie palec wskazujący, środkowy i serdeczny na jego krawędzi. Uciskaj ten zespół punktów przez określony czas, a następnie przesuwaj się wzdłuż krawędzi twarzy do skroni. Kciuki pozostają nieruchome. Aby uzyskać najlepszy efekt liftingu, delikatnie skieruj palce w górę. Ale nie daj się ponieść emocjom, nie potrzebujemy rozciągniętej skóry.

Codzienny masaż pomoże ujędrnić twarz, rozluźnić napięcie mięśni i wygładzić zmarszczki. Pomoże również poprawić krążenie krwi i drenaż, a także wzrok i ogólne samopoczucie.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!