Manicure, który będziesz chciała powtórzyć: 8 idealnych pomysłów

W kwiatki, groszki, paski… Dzisiejszy manicure może być wszystkim. Aby jednak nie zgubić się w tej różnorodności opcji, lepiej skupić się na najnowszych trendach.

Gradient

Przejście z jednego koloru na drugi wygląda jednocześnie spektakularnie zarówno w jasnych, jak i pastelowych odcieniach. Co więcej, aby stworzyć niepowtarzalny manicure, możesz użyć nie tylko dwóch, ale nawet trzech kolorów.

Nieco prostsza opcja – nie wykonuj przejścia na każdym paznokciu (od dołu do góry), ale zmieniaj odcień na każdym palcu. Na przykład weź 5 odcieni różu i ułóż je od najbardziej nasyconego do najjaśniejszego.

Jajko przepiórcze

Na pierwszy rzut oka jest to dość prosty manicure, ale wygląda bardzo elegancko. Punkty przypominające skorupkę jajka przepiórczego można wykonać na wszystkich palcach ale też i na niektórych. Aby ten projekt wyglądał piękniej, lepiej użyć jasnych odcieni lakieru – różowego, brzoskwiniowego, beżowego, jasnoniebieskiego, lawendowego i jasnozielonego.

Marmur

Efekt marmuru na paznokciach wygląda bardzo kobieco i jednocześnie biznesowo. Jeśli chodzi o kolory, najlepiej stosować te jak najbardziej zbliżone do naturalnego kamienia – biało-różowe, biało-czarne, niebieskie. Co więcej, mistrz może zrobić taki projekt i użyć specjalnych naklejek.

Manicure owocowy

To świetna opcja na lato! Soczysty, „pyszny” manicure przyciągnie do Ciebie wszystkie oczy. Możesz użyć różnych owoców i jagód – arbuza, awokado, banana, kokosa, papai, kiwi… Nawiasem mówiąc, patrząc na taki manicure, prawdopodobnie będziesz chciała zjeść coś świeżego i lekkiego, ale będziesz nie zwracać uwagi na fast foody. Naszym zdaniem, dzięki takiemu manicure jesteś w stanie pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów.

Manicure kwiatowy

Kolejny trend. Świetnie prezentują się zarówno skomplikowane rysunki w stylu naturalizmu, jak i proste szkice jak dla dzieci. Stokrotki, róże, słoneczniki i tulipany – wybierz swoje ulubione kwiaty i rośliny, które Cię rozweselą. Co więcej, taki manicure może zajmować cały paznokieć i tylko niewielką jego część.

Tęcza

Ten trend przyszedł do nas z Zachodu, gdzie dziewczyny używają takich kolorów w manicure, aby wyrazić swoje społeczne poglądy. Jeśli podobają Ci się te pomysły, możesz je również wesprzeć. Lub dokonaj wyboru na korzyść wszystkich siedmiu kolorów tęczy, po prostu dlatego, że taki wzór jest bardzo podnoszący na duchu.

Fale

Bez morskiego motywu latem – nie ma idealnego manicure! Aby to zrobić, możesz nie tylko użyć odcieni niebieskiego lakieru, ale także narysować fale na paznokciach. I mogą być już w różnych odcieniach – różowym, fioletowym, zielonym. Bardzo stylowo wyglądają też zestawienia kontrastujących kolorów. Ponadto, jeśli narysujesz fale o różnych odcieniach, taki manicure będzie pasował do każdego koloru odzieży.

Negatyw na paznokciach

Ta konstrukcja polega na tym, że część płytki paznokcia pokryta jest przezroczystym lakierem. Z drugiej strony można zastosować absolutnie każdą dekorację – geometryczne kształty, kwiaty, fale. Wzory mogą być chaotyczne lub dopracowane w szczegółach. Ten projekt wygląda bardzo elegancko i jednocześnie niecodziennie.

Abstrakcja

Po wyczerpaniu wszystkich modeli najlepszym rozwiązaniem jest abstrakcja! Możesz nakładać plamy akwarelowe, pociągnięcia, a jeśli chcesz, użyj folii. Co najważniejsze, nie bój się eksperymentować! Modne jest wyrażanie siebie i indywidualność we wszystkich jej przejawach!