Manicure japoński. Dlaczego dziś jest modny i jak żyć bez lakieru hybrydowego?

Dziś lepiej poznamy japoński manicure: podstawowe zasady azjatyckiej pielęgnacji paznokci oraz szczegółowo omówimy dwie główne techniki powszechne wśród japońskich mistrzów – P-Shine i Masura.

Co to jest japoński manicure

Manicure japoński wyraźnie odzwierciedla światopogląd mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni – łączy nowoczesną technologię z rytuałem pielęgnacji paznokci, który ma już ponad czterysta lat.

Istotą manicure azjatyckiego jest nadanie paznokciom i otaczającej go skórze zdrowego wyglądu za pomocą składników pielęgnacyjnych. Tak więc w wyniku zabiegu nie oczekuj efektu “wow” – dla Japończyków najważniejsze jest stosowanie naturalnych składników, delikatnych narzędzi i wreszcie nadanie paznokciom najbardziej naturalnego wyglądu.

Jakie są zalety technologii azjatyckiej

Nie zalecamy traktowania manicure japońskiego jako kompleksowej pielęgnacji paznokci i skórek. Ale jako zabieg SPA, który pomoże Ci się zrelaksować, dobrze bawić i rozweselić. Miłym dodatkiem będzie dyskretny połysk i miękka skórka po japońskim manicure.

Odmiany manicure japońskiego:

Istnieją dwa rodzaje manicure japońskiego: bez moczenia opuszków palców oraz z moczeniem. Pierwsza odmiana nazywa się P-shine, a druga to Masura. Przeanalizujmy szczegółowo każdą technikę.

Technologia P-shine

Technologia P-shine polega na szlifowaniu i polerowaniu płytki paznokcia specjalnymi pilnikami przy użyciu odżywczych preparatów. P-shine wykonuje się na czystych, niepomalowanych paznokciach.

W pierwszym etapie usuwa się połysk z naturalnych paznokci za pomocą miękkiej polerki.
Następnie tym samym pilnikiem wciera w paznokcie specjalną pastę, aby nadać im błyszczący połysk.
Na zakończenie zabiegu w płytkę paznokcia wcierany jest specjalny puder, który odbudowuje ich naturalną warstwę ochronną i zapobiega ich złuszczaniu.

Technologia Masura

Na etapie przygotowania manicure techniką Masura na paznokcie nakładane są kolejno trzy serum. Pierwszy to środek antyseptyczny z ekstraktem z ogórka, drugi to żelowy peeling stymulujący wzrost paznokci, a trzeci to oczyszczanie. Następnie zanurzamy paznokcie w specjalnej kąpieli z żelatynowymi perełkami. Wewnątrz kulek znajduje się skoncentrowany olejek pielęgnacyjny, który uwalnia się z kapsułek pod wpływem ciepłej wody.

Kolejny etap – polerowanie paznokci specjalnymi związkami. W tym celu japońskie kobiety używają pasty na bazie wosku pszczelego z witaminami A, B1, B2, minerałami i olejami. Specjalny pilniczek do paznokci działa jak polerka – nie ma ścierniwa. Po nałożeniu pasty kobiety wcierają w paznokcie puder perłowy, co zapobiega wypłukiwaniu go z płytki paznokcia.

Pod koniec manicure na płytkę paznokcia nakładane jest odżywcze, błyszczące serum.

Manicure japoński ma prawo istnieć jako odrębna gałąź zabiegów pielęgnacyjnych dłoni. Ale nie musisz pokładać w nim specjalnych nadziei – po nim Twoje paznokcie nie staną się tak mocne, jak byłyby po żelu.

Jeśli jednak nie dążysz do uzyskania takiego efektu, a wolisz naturalność i krótkie paznokcie, manicure azjatycki wydaje się być stworzony specjalnie dla Ciebie. Nawiasem mówiąc, jego efekt się kumuluje – paznokcie są nasycone kompozycjami i stają się bardziej elastyczne i mocne po 3-4 zabiegach.