Mały, ale ważny szczegół nad wargą, który czyni nas młodszymi

Dla kogoś ten obszar nad wargą, o którym będzie mowa w artykule, będzie małym odkryciem. Wielu nie zwraca na to uwagi, gdy się starzeją. Kobiety bardziej obsesję na punkcie zmarszczek na czole, wokół oczu, fałdu nosowo-wargowego. Na próżno.

Obszar nad górną wargą nazywa się philtrum. Jest to środkowa depresja, która schodzi poniżej przegrody nosowej i kończy się nad górną wargą. Po obu stronach philtrum znajdują się dwie trójkątne powierzchnie z wystającą końcówką.

Ta depresja jest uważana za element łączący wszystkie mięśnie twarzy. Philtrum powstaje podczas rozwoju embrionalnego, w pierwszych 2-3 miesiącach ciąży. Philtrum odgrywa ważną rolę zarówno dla naszego zdrowia, jak i wyglądu.

Jeśli proces tworzenia philtruma nie przebiega prawidłowo, u dzieci powstaje na przykład rozszczep wargi. Lub dziecko rodzi się bez dołeczka nad wargą, co według naukowców i lekarzy wskazuje na nadmierne spożywanie alkoholu przez matkę.

Te trójkątne słupki są ważnym wskaźnikiem młodości, o którym sporo mówią kosmetolodzy. Im lepiej ukształtowane są kolumny, tym młodsza wygląda kobieta.

Z wiekiem kolumny tworzące rów nosowy wygładzają się, a kobiety wyglądają staro, nawet jeśli zmarszczki są dobrze ukryte, a twarz ma zdrowy blask. Wynika to ze stopniowej utraty kolagenu.

Aby zwalczyć ten problem, niektóre kobiety stosują botox i kwas hialuronowy. Ale naszą sugestią jest spożywanie pokarmów, które naturalnie stymulują wydzielanie kolagenu w organizmie – czerwona papryka, łosoś, nasiona słonecznika, pomidory itp. Możesz również wzmocnić obszar za pomocą specjalnych technik makijażu.