Makijaż ust: 6 technik makijażowych, które doprowadzają mężczyzn do szaleństwa!

Makijaż jako rytuał pielęgnacyjny pojawił się ponad 100 lat temu. I miał tylko jeden cel – upiększyć kobiety. Od tego czasu techniki i narzędzia do makijażu znacznie się rozwinęły. Ale to, co myślimy, że czyni nas pięknymi, niekoniecznie wygląda dobrze w oczach mężczyzn. Zwłaszcza, gdy mówimy o ustach. Oto, co naprawdę lubią mężczyźni.

Dyskretny połysk

Dyskretny błyszczyk, który nawilża usta i nadaje im potrzebną objętość, podnieca wielu mężczyzn. Nie zapominaj, że mężczyźni cenią sobie naturalność, dlatego cielisty ton z lekkim połyskiem zwykle sprawdza się lepiej niż intensywne odcienie i nadmiar objętości.

Naturalny ton

Mówiąc o naturalności, należy zauważyć, że odcienie nude i pudrowego różu mogą sprawić, że kobieta będzie wyglądać niesamowicie kobieco i naturalnie. A mężczyźni to doceniają najbardziej. Według ankiet, odcienie nude zajmują 2 miejsce na liście atrakcyjności po czerwieni. Taki odcień nada ustom dyskretnej wyrazistości.

Kolor czerwony

A jednak czerwień ma niezrównany urok i elegancję, zwłaszcza gdy mówimy o głębokich tonach. Kolor ten noszony jest w połączeniu z dyskretnym makijażem, jak najbardziej zbliżonym do naturalnego odcienia skóry. W tym przypadku matowa czerwień staje się akcentem, który odpowiada na wyrazistość.

Efekt pocałunku

Chociaż uwielbiają kolor czerwony, mężczyźni nie lubią, gdy kobiety nakładają 3 warstwy szminki, aby uzyskać intensywny kolor, jak na poniższym obrazku. Preferują efekt całowanych ust, gdy pomadka jest lekko rozcieńczona. Ten trik dodaje naturalności i można go osiągnąć za pomocą płynnej szminki lub przygryzając suchą chusteczkę ustami.

Naturalna objętość

Mężczyźni również uwielbiają duże usta (nie mylić z ustami po botoksie). Jeśli chcesz, aby Twoje usta wyglądały na większe, skorzystaj z makijażu. Górna warga będzie wyglądać idealnie, jeśli przed nałożeniem szminki narysujesz krzyżyk kredką do ust. Ta sztuczka doda objętości i pełni Twoim ustom, czyniąc je super wdzięcznymi i kobiecymi.

Balsam do ust

I nie zapominaj, że usta cierpią zarówno zimą z powodu zimna i wiatru, jak i latem z powodu suchego powietrza. Co więcej, czasami gryziemy je również, gdy jesteśmy zamyśleni lub nadmiernie emocjonalni. Dobry balsam do ust rozwiąże ten problem i doda Twoim ustom objętości, blasku i wdzięku, na jakie zasługują.