Makijaż, który przeraża mężczyzn: unikaj tych 10 błędów!

Mężczyźni są bardzo konserwatywni, jeśli chodzi o makijaż kobiet: to, co dziewczyny uważają za stylowe, mężczyźni uważają za niesmaczne. Oto techniki makijażu, które najczęściej drażnią silniejszą płeć.

Ciemna szminka

Nasycony ciemny odcień szminki pozostaje na szczycie popularności przez długi czas. Ale niestety ciemna szminka dobrze wygląda na wybiegu i w magazynach, ale na co dzień mężczyzna tego nie doceni. W większości przypadków kobieta, która maluje usta ciemną szminką, wygląda agresywnie dla mężczyzny.

Za dużo brokatu

Błysk bronzera też nie robi dużego wrażenia na silniejszej płci. Mężczyźni uważają brokat za zbyt wyzywający. Na randce lepiej nie używać bronzera, by nie wyglądać w oczach kochanka na dziewczynę lekkich obyczajów. Nie należy jednak całkowicie rezygnować z tego kosmetyku – na wieczorze panieńskim koleżanki docenią odpowiednio nałożony brokat.

Sztuczne rzęsy

Coraz częściej przedłużanie rzęs jest ratunkiem dla dziewcząt. Oszczędzają czas, ponieważ nie musisz codziennie używać tuszu do rzęs. Sprawiają, że oczy są bardziej otwarte i wyraziste. Ale tylko kobiety to zauważają. Dla mężczyzny doczepiane rzęsy wyglądają nienaturalnie, „jak u lalki”, a niektórzy przedstawiciele silniejszej płci uważają je za mistyfikację.

,,Maskowanie się” podkładem

Gruba warstwa podkładu przez mężczyzn nazywana jest „maską”. Nawet przy silnej chęci pocałowania dziewczyny w policzek mężczyzna najprawdopodobniej tego nie zrobi, ponieważ dotykanie kosmetyków na twarzy jest dla niego nieprzyjemne. Mężczyźni wolą dotykać skórę bez makijażu. 

Puder

Puder, podobnie jak podkład, może zrujnować romantyczną randkę. Doskonale widzi warstwę „gipsu” na twarzy (jak to nazywają mężczyźni). Mężczyzna nie rozumie, że pudru używa się do wyrównania kolorytu i zamaskowania tłustego połysku. Staraj się nie przesadzać z tym produktem.

Mocne rumieńce

Wystarczy spojrzeć na paletę znanych marek, aby zrozumieć, że naprawdę bardzo modne jest noszenie odważnych kolorów cieni do powiek. Ale niestety konserwatywni mężczyźni nie potrafią docenić nowych trendów. Nadal uważają, że makijaż nude jest najfajniejszy.

Czerwone lub różowe rumieńce

Lepiej jest podkreślić kości policzkowe naturalnymi odcieniami, ponieważ jasny rumieniec tylko odstrasza mężczyzn. I znowu winą za wszystko jest męskie pragnienie naturalności. Jasne kolory zastąp bardziej naturalnymi – odrobiną brązu i beżu.

Smokey eyes

Dziewczyny uwielbiają podkreślać swoje oczy. Jednak mężczyźni nie są zachwyceni taką „farbą wojenną” jak na zdjęciu. Często nazywają między sobą dziewczyny o grubych zadymionych oczach „pandą”. Mężczyźni mówią, że rano nie mogą rozpoznać takiej dziewczyny bez makijażu.

Mokry błyszczyk

Mężczyźni uwielbiają wilgotne usta. Ale jeśli chodzi o pocałunki, sprawy mają się inaczej. Po pocałunku błyszczyk pozostaje na ustach mężczyzny i staje się nieprzyjemny. Dlatego przed pocałunkiem lepiej wycofać się do toalety i wytrzeć usta serwetką.

Za ciemne i za gęste brwi

Podczas gdy malujesz brwi, próbując wizualnie je pogrubić, mężczyzna żartuje sobie z nich w głowie. Lepiej pozostawić brwi naturalne i lekko je wymodelować ołówkiem, który nie jest zbyt ciemny.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!