Makijaż biurowy: 6 nakazów i zakazów, o których każdy powinien wiedzieć

Aby stworzyć wizerunek biznesowej kobiety, musisz wybrać surowy i dyskretny makijaż. Kobiety biurowe zawsze wyglądają bardzo stylowo i atrakcyjnie, przy minimalnym makijażu, choć dopracowanym w najmniejszym szczególe. Dzisiaj porozmawiamy o zakazach makijażu biurowego, które powinni znać wszystkie biznesowe kobiety.

Czerwona szminka

Czerwona szminka jest zawsze w kobiecej torebce. Kolor namiętności tworzy wspaniały i urzekający wizerunek damy. W makijażu biurowym nie ma miejsca dla czerwonej szminki. Taki odcień rozprasza uwagę, zakłócając w ten sposób przepływ pracy.

Zbyt wyrazisty wygląd

Smokey eyes i inne zadymione makijaże świetnie nadają się na imprezę lub wakacje. Makijaż biurowy nie dostrzega tak pretensjonalnego stylu. Jeśli chcesz podkreślić swoje oczy, powinnaś użyć cienkiej linii eyelinera, dzięki której uzyskasz doskonałe kreski, które zdobią oczy pięknej kobiety.

Mnóstwo kosmetyków

Całkowity zakaz używania ton kosmetyków na twarzy. W makijażu biurowym najważniejsze jest ukrycie zbyt zauważalnych wad i podkreślenie naturalnego piękna. Jeśli użyjesz dużej ilości podkładu, uzupełnisz makijaż nadmiernym rozświetlaczem, możesz uzyskać straszliwą maskę, która od razu przyciągnie Twój wzrok.

Za bardzo przedłużone rzęsy

Piękne i bujne rzęsy są bardzo piękne i stylowe. Wszystko powinno mieścić się w normalnym zakresie i nie wykraczać poza granice rozsądku. Jeśli masz przedłużone rzęsy, to do biura lepiej nie tuszować ich tuszem do rzęs, w przeciwnym razie zauważalne rzęsy będą Twoją jedyną zaletą w pracy, której władze nie docenią.

Grube kreski

Aby uzyskać biurowy wygląd, zawsze wybieraj wysokiej jakości eyeliner, który pozwoli ci narysować cienką i schludną kreskę przed oczami. Niech grube kreski staną się głównym trendem, ale nie jest to powód do zepsucia wizerunku Twojej firmy.

Akcenty tęczy i brokatu

Wizażyści przy tworzeniu makijażu biurowego kategorycznie odwołują się do opalizujących i błyszczących akcentów na twarzy. Zbyt jasne punkty tworzą poczucie wakacji, relaksu i odpoczynku, co nie motywuje do pracy.

W przypadku makijażu biurowego ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości kompozycję kosmetyków. Pozwoli to uniknąć efektu maski i rozmytych pociągnięć. Również wizażyści zgadzają się, że wizerunek biznesowy powinien być uzupełniony makijażem o kolorystce skóry, który z łatwością podkreśli urodę kobiety biznesu, a jednocześnie ukryje zbyt zauważalne defekty na twarzy.