Mądra kobieta nigdy nie wypowiada tych trzech zdań

JAKIMI CECHAMI NIE POWINNY SIĘ CHWALIĆ KOBIETY.

Badania wykazały, że kobieta mówi średnio około 20 000 słów dziennie, a mężczyzna zaledwie 7 000. Nie byłoby problemu, gdyby to, o czym rozmawiamy, było dla nas naprawdę ważne i przedstawiało nas w lepszym świetle. Ale z jakiegoś powodu często rozmawiamy o tym, o czym lepiej nie mówić. A powiedzenie „milczenie jest złotem” przypomina się za każdym razem, gdy zrozumiemy, że lepiej trzymać usta na kłódkę. Usuń ze swojego słownika przynajmniej te 3 frazy, żeby aby ani Tobie, ani osobom wokół Ciebie nie było wstyd.

Uważaj do końca, ponieważ trzecia fraza jest najbardziej powszechna.

Aby więc nie znaleźć się już w sytuacjach, w których inni się ciebie wstydzą, usuń te 3 zwroty z użycia:

  1. „Wyglądam młodo jak na swój wiek”

Tak, to prawda, że ​​pokolenie współczesnych kobiet w wieku 30 i 40 lat wygląda znacznie młodziej, niż wyglądały ich matki w tym samym wieku. Ale wszystko to za sprawą zdrowego stylu życia, możliwości współczesnej kosmetologii i stosunkowo łatwych warunków życia.

Ale przeciętnie wszyscy ludzie wyglądają młodziej, więc nie jest to osiągnięcie żadnej konkretnej kobiety.

Oczywiście są kobiety, które wyglądają na młodsze, zwykle ze względu na budowę twarzy, dziecinną lub smukłą sylwetkę. Jasne, miło jest widzieć kobiety, które dobrze wyglądają, ale nie musisz nikomu o tym mówić. Niech inni Cię chwalą!

Nie mogę również nie wspomnieć, że mężczyźni, którzy mówią, że wyglądają młodziej niż wskazuje to ich wiek, wyglądają jeszcze bardziej żałośnie. I zwykle nie zawsze jest to prawdą.

  1. „Jestem ciężko pracującą perfekcjonistką”

Zwykle można to przetłumaczyć i zrozumieć jako: „Moje standardy czystości / jakości pracy / jakości życia są bardzo wysokie w porównaniu z Twoimi”.

Zwykle tak nie jest. Bo gdyby tak było, nie rozmawiałabyś o tym tak dużo.

  1. „Wolę przyjaźnić się z mężczyznami”

Być może to zdanie powinno podkreślać ekskluzywność, atrakcyjność, jakieś wyjątkowe cechy charakteru kobiety, która je wymawia. Ale wiesz co? Bardzo rzadko można usłyszeć podobne zdanie od mężczyzn: „Wolę przyjaźnić się z kobietami”. Więc z kim się przyjaźnisz? Coś tu nie gra. A jeśli jest to sposób na wzniesienie się ponad przyjaciół i pokazanie moralnej wyższości nad innymi kobietami, to robisz to na próżno. Nie doceniając kobiet i przyjaźni między kobietami, tracisz wiele wsparcia i ciepła.

Ogólnie rzecz biorąc, szczera przyjaźń nie ma płci.

 

Leave a Reply