Ludzie, którzy robią te 9 rzeczy, wydają się mądrzejsi od innych

W życiu ważne jest, aby być mądrym. Ale nie mniej ważne jest, aby wyglądać elegancko, ponieważ przez większość czasu liczy się pierwsze wrażenie. Dobre wrażenie jest dobre w pracy, na imprezie, a nawet wśród przyjaciół. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jak je stworzyć. Oto 9 przydatnych sztuczek, które pomogą Ci zrobić dobre wrażenie, gdziekolwiek jesteś.

Nie trzymaj piwa w dłoni

Naukowcy wykazali, że ludzie trzymający butelkę wina lub kufel piwa są postrzegani jako mniej inteligentni niż ci, którzy nic nie trzymają. Związek między spożyciem alkoholu a obniżoną zdolnością intelektualną jest tak oczywisty, że cierpią na to nawet osoby pijące okazjonalnie.

Zaufaj sobie

Pewność siebie kojarzy się z inteligentnymi ludźmi. Osoby szczerze wierzące we własne możliwości lepiej radzą sobie z zadaniami i są postrzegane jako mądre przez otoczenie. Z drugiej strony zwątpienie i niska pewność siebie ma tendencję do obniżania naszych wyników i sprawiają, że wydajemy się mniej mądrzy.

Mów ekspresywnie

Eksperci od komunikacji twierdzą, że jeśli dwie osoby powiedzą to samo, to ta, której głos brzmi bardziej ekspresyjnie, będzie bardziej inteligentna od drugiej. Dlatego jeśli chcesz wyglądać na mądrzejszą kontroluj sposób, w jaki mówisz. Baw się wysokością, szybkością, głośnością i energią, z jaką wymawiasz różne słowa.

Używaj prostych słów

Nie używaj słowa za dziesięć złotych, kiedy wystarczy słowo za 50 groszy. Pisarze zazwyczaj stosują tę radę. Jeśli mowa jest zbyt skomplikowana i pełna problematycznych słów, ludzie gubią się i postrzegają ją jako pustą i pretensjonalną. Dlatego jeśli chcesz wyglądać mądrzej, używaj prostych słów.

Używaj wykresów

Liczne badania wykazały, że ludzie bardziej ufają źródłu informacji, jeśli zawiera ono tabele, wykresy i ryciny. Na przykład w jednym eksperymencie połowa badanych otrzymała raport z diagramami w środku. Reszta otrzymała ten sam raport w formacie tekstowym. Tak więc 96% ochotników z pierwszej grupy postrzegało informacje jako logiczne i poprawne, w porównaniu z 65% w drugiej grupie.

Spójrz ludziom w oczy

Kontakt wzrokowy rozładowuje napięcie i zwiększa zarówno zaufanie między dwojgiem ludzi, jak i postrzeganą inteligencję. Badanie przeprowadzone na Loyola University wykazało, że ludzie, którzy utrzymywali kontakt wzrokowy z rozmówcą, osiągali wyższe wyniki w postrzeganej inteligencji niż ci, którzy odwracali wzrok.

Noś okulary

Okulary może nie sprawią, że będziesz piękniejsza, ale z pewnością sprawią, że będziesz wyglądać mądrzej w oczach innych. Badania pokazują, że ludzie noszący okulary, zwłaszcza modele z grubymi i ciężkimi oprawkami, wydają się mądrzejsi dla osób wokół nich. Dlatego jeśli chcesz stworzyć takie wrażenie, kup okulary ozdobne.

Ubierz się elegancko

Badania pokazują, że ubrania, które nosimy „kształtują” postrzeganie naszych możliwości przez innych. Mężczyzna w krawacie zawsze będzie wyglądał mądrzej niż ten w podkoszulku. Ponadto odzież wpływa również na nasze wyniki w pracy. Ludzie lepiej radzą sobie z zadaniami inteligencji i koncentracji, gdy noszą fartuchy laboratoryjne.

Wykonuj czynności tak samo szybko, jak Twoje towarzystwo

Według badania przeprowadzonego przez Cary’ego Morewedge’a z Boston University, jeśli będziesz chodzić szybciej lub wolniej niż ludzie wokół ciebie, pomyślą, że jesteś mniej inteligentny. Dlatego lepiej dostosować się do grupy z którą spędza się czas.