Ładna i kobieca: 16 najpiękniejszych Włoszek wszechczasów

Kraina wulkanów, sztuki, mody, pizzy z pieca opalanego drewnem, lodów i wina oraz najbardziej spektakularnych kobiet na świecie. Zastanawiasz się, co jest takiego wyjątkowego we Włoszech? Odpowiedź jest prosta: pewny siebie wygląd, naturalne piękno i wewnętrzna wolność.

Sophia Lorern

Jedna ze światowych gwiazd starzeje się z wdziękiem. Spójrzcie na zdjęcie Lauren – legendy światowego kina, która w wieku 87 lat nadal wygląda świetnie. Ognista Włoszka w pewnym momencie zdobyła prawie każdą nagrodę w branży filmowej: Grammy, BAFTA, 5 Złotych Globów, a także Oscara dla najlepszej aktorki w filmie zagranicznym. Melodramat „Wczoraj, dziś, jutro” z Sophią Loren to pozycja obowiązkowa dla każdego, bez wyjątku.

Gina Lollobrigida

Imię tej aktorki znane jest daleko poza granicami jej rodzinnego kraju. Dla Włochów Gina kojarzy się przede wszystkim z wizerunkiem Esmeraldy, dla radzieckich widzów – Adeline Lafranchises. Jej legendarny cytat: „Co z tego, że jestem teraz blondynką? Wciąż mam temperament brunetki”, obrosła legendą i dużo wymowniej mówi o charakterze tej kobiety niż jakakolwiek autobiografia.

Monica Bellucci

„Twarz anioła, ciało grzesznika” – tak opisują ją znajomi. Ta sprzeczność inspirowała i nadal inspiruje dziesiątki filmowców na całym świecie. Francesca, Constanta, Cleopatra, Maria Magdalena, Louise Ferida – aktorka jest wyjątkowa na każdym zdjęciu.

Virna Lisi

Tajemnicza i bardzo piękna… Taka właśnie jest – Włoska Marilyn Monroe.

Claudia Cardinale

Jej matka jest Sycylijką, a ojciec Włochem. Nic dziwnego, że Claudia ma bardzo wyrazistą twarz, została nawet uznana za najpiękniejszą Włoszkę w Tunezji. Kiedyś, przybywając na Festiwal Filmowy w Wenecji jako widz, dziewczyna poznała producenta Franco Cristaldiego – od tego spotkania rozpoczęła się jej kariera filmowa.

Bianca Balti

Ta urodzona we Włoszech modelka pracowała chyba z każdym projektantem na świecie: Versace, Dolce & Gabbana, Alexander McQueen, Givenchy… I można zrozumieć dlaczego – długonoga, niebieskooka kobieta wydawała się stworzona do błyszczącej okładki.

Pier Angeli

Siostra bliźniaczka aktorki Marisy Pavan została zapamiętana przez wszystkich za rolę w filmie Teresa. Wtedy trafił w dziesiątkę i zdobyła honorową nagrodę „Złoty Glob”. Wielu krytyków filmowych porównywało dziewczynę do Grety Garbo i przewidywało błyskotliwą karierę filmową. Ale życie Pierre’a było krótkie – żyła 39 lat.

Shilla Gabel

Przeszła do historii jako sobowtór Sophie Loren. Jednak to podobieństwo, o którym marzy każda dziewczyna, nie przyniosło Shilli sukcesu w branży filmowej. Aktorka zagrała w 50 filmach, ale otrzymała prawdziwe uznanie i pochwały od publiczności na scenie i w telewizji.

Madonna Louise Ciccone

Piosenkarka odnosząca największe sukcesy w historii według Księgi Rekordów Guinnessa, najlepiej sprzedająca się piosenkarka rockowy XX wieku, prawdziwy symbol wolnych lat 90. A to wciąż jedna i ta sama osoba. Amerykanka o włoskich korzeniach w wieku 63 lat wciąż jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet w show-biznesie.

Silva Koshina

Gwiazda europejskiego kina, prawdziwa kobieta. Słowa nie wystarczą, aby opisać piękno i talent tej aktorki. Silva nie opuszczała planu aż do śmierci – jej życie zostało tragicznie przerwane w wieku 61 lat przez raka piersi.

Edwige Fenech

Ta aktorka ma charakterystyczną cechę – znana jest z ról w filmach seksualnych i filmach giallo. „Anna, to wielka przyjemność”, „Dr. Jekyll i śliczna dama”, “Pani ma wnuczkę”… Teraz Fenech ma 72 lata, ale wygląda po prostu niesamowicie.

Monioca Vitti

Pracowała z Michelangelo Antonionim i zdobyła pięć nagród Davida di Donatello dla najlepszej aktorki, siedem włoskich Złotych Globów dla najlepszej aktorki, Złoty Glob za swoją karierę i Złotego Lwa za karierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Wytrwałość i praca tej aktorki jest godna podziwu!

Manuela Arcuri

W wieku 14 lat chodziła na pokazy mody i brała udział w konkursach piękności. Punktem kulminacyjnym jej kariery modelki jest erotyczna sesja zdjęciowa dla magazynu Panorama w 2001 roku. Występowała także w filmach. Jednym z jej najbardziej uderzających dzieł jest dramat Love Madness.

Stefania Sandrelli

Prawie każda aktorka marzyła o pracy z Jean-Pierre Melville, Pietro Germi, Jean-Pierre Moki. Właścicielce o ciekawym wyglądzie Stefanii Sandrelli się udało. Jednym z jej najbardziej uderzających dzieł jest Rozwód po włosku.

Olivia Culpo

Ojciec dziewczynki, która została Miss Universe 2012 jest Włochem, matka jest Włoszką o irlandzkich korzeniach. Efekt takiej mieszanki spełnił wszelkie oczekiwania – Olivia jest w stanie oczarować każdego tymi rzęsami.

Asia Argento

Aktorka, scenarzystka, reżyserka filmowa, modelka, piosenkarka i pisarka. Asia swoją urodę zawdzięcza włoskim korzeniom: jej ojcem jest reżyser filmowy Dario Argento, matką jest aktorka Diria Nicolodi. Spójrz na ich zdjęcia z młodości – nie bez powodu mówią, że piękni rodzice rodzą piękne dzieci.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!