Kwiaty, które wnoszą dobro i kwiaty, które przynoszą zło do domu

Rośliny domowe to prawdziwy skarb dla domu każdego z nas. Oczyszczają powietrze, wzbogacają dom w tlen, upiększają wnętrze i uszczęśliwiają naszą duszę. Co więcej, w wielu kulturach uważa się, że rośliny mogą przyciągać do domu szczęście, miłość i dobrobyt.

Na przykład aloes zwalcza negatywne wibracje i oczyszcza tło energetyczne domu. Roślina ta pomoże Ci pozbyć się negatywnych myśli i skierować energię na optymizm i kreatywne działania.

Z kolei geranium jest uważana za roślinę ochronną, która zapobiega przedostawaniu się złych duchów do domu i utrzymuje harmonię w rodzinie. Czerwona geranium zapobiega konfliktom rodzinnym, biała geranium leczy bezsenność, a różowa geranium przyciąga miłość.

Figowiec jest uważany za symbol dobrobytu. Jeśli zakopiesz monetę w jego ziemi, twoje bogactwo wzrośnie wraz z rośliną. A jeśli masz problem, który cię napiera, wystarczy postawić kamień u jego korzenia, a pozbędziesz się paniki i niepokoju.

A kaktus jest uważany za roślinę samotności, więc nie powinnaś przynosić go do domu, jeśli chcesz mieć szczęśliwą rodzinę. Ta roślina to prawdziwy wampir energetyczny, żywiący się twoją radością, pewnością siebie i dobrobytem.

Bluszcz to toksyczna roślina, która zatruwa tło energetyczne w domu, powodując kłótnie, napięcia i nerwowość. Na szczęście od wiosny do jesieni tę roślinę można wynieść na balkon.

Zamiast bluszczu posadź hibiskus. Hibiskus to symbol pasji. Ta roślina zwiększy twoją radość życia i sprawi, że będziesz bardziej atrakcyjna dla mężczyzn. To nie przypadek, że Chinki umieszczają go tylko w sypialni.

I nie zapomnij o Lilii Pokoju. Mówi się, że roślina pomaga samotnym kobietom znaleźć partnera, a zamężne kobiety znaleźć harmonię w związkach. Pomaga kobietom, które chcą, aby dziecko zaszło w ciążę, a także tym, które się rozwiodły, odnaleźć równowagę.

Musisz uważać na orchideę. Orchidea jest rośliną dwupienną. Ten kwiat ma niesamowitą zdolność pochłaniania negatywnej energii i wnoszenia dobrego samopoczucia do domu. Ale nie zaleca się trzymania go w sypialni, aby nie przyciągać tam negatywu.

I monstera, równie piękna, co niebezpieczna. To toksyczna roślina, która przyciąga negatywną energię, żywi się energią życiową i przynosi nieszczęście do domu.

Jeśli chcesz mieć więcej pieniędzy, użyj kwiatu Grubosz. W Ameryce Łacińskiej panuje przekonanie, że Grubosz, zwany także drzewem pieniędzy , przyciąga dobrobyt i dobrobyt materialny.

Uważaj na Sansevieria. Ogon szczupaka, język teściowej, język diabła, roślina węża to tylko niektóre z nazw tej rośliny, zaczerpnięte z rumuńskiego folkloru. I wszystkie te nazwy starają się trzymać cię od tej rośliny jak najdalej.

Jeśli chodzi o cyklamen, ten kwiat jest niezbędny dla tych, których związek jest bliski rozpadu. Roślina pomoże Ci pozbyć się obsesyjnych myśli i skieruje energię na pozytywne rzeczy.

Kolejną niebezpieczną rośliną jest Euforbia. W kulturze chińskiej euforbia kojarzy się z niebezpieczeństwem i grzechem. Nie bez powodu jej sok powoduje oparzenia i podrażnienia skóry, a po spożyciu nawet ostre zatrucie.

Byłoby również dobrze, gdyby w twoim domu nie było suszonych roślin, ponieważ rodzina, która je hoduje, nie będzie cieszyła się zdrowiem ani pieniędzmi. W indyjskich wierzeniach suszone rośliny kojarzą się z niebezpieczeństwem.