Kurz na szafce kuchennej nie jest już udręką: sąsiad podpowiedział, jak się go pozbyć w 5 minut

Chyba każda kobieta ma szereg kłopotów, jeśli chodzi o sprzątanie mieszkania. W końcu zajmuje to dużo czasu i wysiłku. Szczególnie, jeśli trzeba stać na palcach, żeby dosięgnąć kurzu z najwyższych miejsc. Ale dzisiaj porozmawiamy o bardzo łatwym sposobie szybkiego usunięcia brudu z górnej części szafki.

NAJCIĘŻSZE ZADANIE KOBIETY ZACZYNA SIĘ DOPIERO PO TYM, JAK WSZYSCY CZŁONKOWIE RODZINY SZCZĘŚLIWIE ZJEDLI OBIAD. MUSI USUNĄĆ TŁUSZCZ, KTÓRY UTWORZYŁ SIĘ NA MEBLACH KUCHENNYCH PODCZAS PRZYGOTOWYWANIA POTRAW.

Jeśli ten brud można łatwo usunąć ze ścian i powierzchni wokół kuchenki, trudniej jest to zrobić z górną częścią szafki kuchennej. Długo nie wiedziałam, jak to zrobić szybko i bez dodatkowych wysiłków, dopóki sąsiad mi nie powiedział.

Początkowo usiadłam na krześle ze szmatką, aby dokładnie zetrzeć cały brud. Ale trwało to dłużej, niż się spodziewałam, a moje plecy były bardzo zdrętwiałe.

Próbowałam też układać gazety na szafkach. Ale kiedy poszłam na górę, okazało się, że kurz nie osiadł ciasno na gazetach. A kiedy zacząłam zbierać gazety, na szafkę znowu spadło mnóstwo brudu. I zdałem sobie sprawę, że nie można obejść się bez czyszczenia na mokro.

Nie wiedziałam, jak rozwiązać ten problem, aż pewnego dnia wdałem się w dyskusję z sąsiadem. Pokazał mi bardzo skuteczny sposób na bezproblemowe usuwanie tłuszczu po ugotowaniu.

MUSIAŁEM PO PROSTU KUPIĆ FOLIĘ W SKLEPIE Z NARZĘDZIAMI I BRUD OSIADŁBY NA NIEJ.

Od razu poszedłem do najbliższego sklepu z narzędziami i okazało się, że folia jest bardzo tania. Co naturalnie dodaje więcej zalet tej metodzie. Teraz nie muszę spędzać kilku godzin na sprzątaniu.

Pożądane jest znalezienie folii o tej samej szerokości co szafka. następnie nie czyść miejsc, które nie podlegają temu. Jedna rolka folii wystarcza mi na bardzo długo, dlatego też metodę można nazwać ekonomiczną.

Sugeruję więc skorzystanie z tej metody, a także udostępnienie jej znajomym. Naprawdę, teraz sprzątanie zajmuję tylko chwilkę. 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi.