Królowa Hollywood: 6 sekretów urody od Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor słusznie uważana jest za ikonę stylu i królową Hollywood XX wieku. Jej rola Kleopatry to jeden z najbardziej niesamowitych kobiecych wizerunków w historii kina. Aktorka inspirowała się swoją seksualnością i kobiecością, a jej estetyka jest przykładem prawdziwego glamour. Oczywiście taka piękna kobieta miała swoje własne sztuczki upiększające, które pomogły jej wyglądać modnie zarówno na ekranie, jak i w prawdziwym życiu.

Produkty kosmetyczne z apteki

Elizabeth Taylor uwielbiała drogą biżuterię i ubrania od najsłynniejszych projektantów, ale nie była tak wybredna w kwestii kosmetyków. Użyła kosmetyków aptecznych, które mają dobre składy i które można kupić absolutnie wszędzie. W wyborze marek aktorka była monogamiczna: zawsze używała La Prairie i Jergens. Ale niewiele osób może sobie pozwolić na wydawanie dużych pieniędzy na krem. Lepiej przyjrzeć się bardziej budżetowym (ale nie mniej skutecznym) markom aptecznym.

Makijaż oczu

Punktem kulminacyjnym wyglądu Elizabeth Taylor były jej duże oczy z dwoma rzędami rzęs. Na każdym wyjściu makijaż oczu, czyli eyeliner, był obowiązkowym elementem jej wizerunku. Elisabeth sama robiła makijaż, ciesząc się tym procesem i wybierając czarną kredkę z Clinique. Wiedziała, że ​​dobrze dobrany eyeliner i cienie podkreślą naturalne piękno i dodadzą spojrzeniu wyrazistości.

Pielęgnacja brwi

Elizabeth zwracała szczególną uwagę na swoje brwi. Brwi nadają twarzy wyjątkowy charakter. Jej makijaż oczu + piękne brwi wywołały prawdziwy zachwyt. Dla aktorki ważne było wypełnienie brwi ołówkiem i ułożenie ich żelem.

Dermaplaning

Wiedziałaś, że ikona Hollywood goliła twarz? Nie, nie mówimy o depilacji nad ustami, ale o dermaplaningu – zabiegu złuszczania naskórka za pomocą ostrza. Wiele dziewcząt nadal to praktykuje, ale lepiej jest stosować bardziej nowoczesne metody złuszczania naskórka. W przypadku peelingów kwasowych w domu efekt będzie taki sam, ale znacznie bezpieczniej jest je wykonać.

Markowe perfumy

Ciekawostka: w 1987 roku Elizabeth Taylor stworzyła perfumy, które dały początek całej marce. Została pierwszą gwiazdą, która wypuściła własną linię kosmetyków. Jej ulubione zapachy były kwiatowe, a szczególnie preferowała zapachy gardenii. Wcale więc nie dziwimy się, że perfumy Elizabeth Taylor to wyrafinowane, ale jednocześnie bogate kwiatowe zapachy, które wprowadzą letni klimat.

Odmówiła użycia odżywki do włosów

Jedną z wyróżniających cech Elizabeth Taylor były jej wspaniałe włosy. Wydawałoby się, że grube włosy wymagają kompleksowej pielęgnacji, aby włosy były miękkie. Aby uzyskać taki efekt, musisz użyć co najmniej dwóch produktów – szamponu i odżywki. Jednak Elizabeth Taylor kategorycznie odmówiła temu drugiemu. Jej decyzja ma logiczne wytłumaczenie: w tamtych czasach odżywki sprawiały, że włosy były wcale nie dużo lepsze. Dla królowej Hollywood było to nie do przyjęcia! Teraz technologia kosmetyczna osiągnęła nowy poziom, więc nie unikaj odżywki.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!