Królowa Elżbieta II ma 95 lat! 15 potężnych cytatów z królowej!

Królowa Elżbieta została królową Wielkiej Brytanii w 1952 roku, po śmierci ojca. Jest monarchinią, która rządziła najwięcej w Wielkiej Brytanii, a była to pierwsza rocznica od 73 lat pod nieobecność księcia Filipa. Jej życie było pełne prób, kompromisów i cierpień.

Moglibyśmy napisać 10 artykułów o życiu królowej, a to i tak by nie wystarczyło. Ale tylko królowa Elżbieta może lepiej powiedzieć o królowej Elżbiecie. Dlatego dzisiaj dokonamy przeglądu jego najbardziej pamiętnych cytaty.

Królowa Elżbieta II – cytaty

1.  „Gdybym nosiła beż, nikt nie wiedziałby o moim istnieniu”.

2. „Jak w najlepszych rodzinach, także i w naszej nie brak ekscentryków, niegrzecznych dzieci i… waśni”.

3. „Kiedy życie wydaje się trudne, odwaga nie polega na tym, by zaakceptować porażkę, ale by ostatkiem sił zawalczyć o lepszą przyszłość”.

4. „Rozpacz jest ceną, jaką płacimy za miłość”.

5. Niepokojący zwyczaj “natychmiastowego formułowania wniosków bez przemyślenia dostępnych informacji”. Czyż nie jest to sympatycznie podana definicja głupoty?”.

6. „Miałam zawsze wielki szacunek dla ludzi, którzy potrafią przewodzić innym. Świat, by rozwiązać swe problemy, potrzebuje silnego kierownictwa. Commonwealth może świetnie pokierować światem i trzeba to wykorzystać.“

7. „Nie znam żadnej formuły sukcesu. Ale przez lata zauważyłem, że niektóre cechy przywództwa są uniwersalne i często polegają na znalezieniu sposobów zachęcania ludzi do łączenia wysiłków, talentów, spostrzeżeń, entuzjazmu i inspiracji do wspólnej pracy.”

8. „Pamiętając przerażające cierpienie wojny po obu stronach, zdajemy sobie sprawę, jak cenny jest pokój, który zbudowaliśmy w Europie od 1945”.

9. „Łatwo jest określić, czym nie jest Rzeczpospolita. W rzeczywistości jest to dość popularna rozrywka ”.

10. „Nikt, kto znał Dianę, nigdy jej nie zapomni. Miliony innych osób, które nigdy jej nie spotkały, ale czuły, że ją znają, zapamiętają ją. ”

11. „Brytyjska konstytucja zawsze była zagadkowa i zawsze będzie”.

12. „Nie bierzmy się zbyt poważnie. Nikt nie ma monopolu na mądrość ”.

13. „Świat, w którym żyjemy, jest daleki od ideału. Prędzej czy później twoi rodzice cię opuszczą i nie będzie nikogo, kto by cię kochał za prosty fakt, że istniejesz”.

14. „Wspomnienia to druga szansa na szczęście”.

15. „Praca jest ceną, jaką musimy płacić za prawo do życia na Ziemi”.

Cytaty zaczerpnięto ze strony: (1), (2).