Kreatywne wskazówki dotyczące eleganckiego wystroju: 9 niesamowitych pomysłów na renowację malutkich kuchni

W wielu starych domach i mieszkaniach kuchnia zajmuje tylko 6 metrów kwadratowych. Ponieważ w takim mieszkaniu zwykle nie ma miejsca na oddzielną jadalnię, w kuchni stawia się również stół z krzesłami. W tym artykule pokażemy kilka pomysłów, które będą pasować do wszystkiego, czego potrzebujesz do kuchni o powierzchni zaledwie 6 metrów kwadratowych.

Praktyczny kąt

Narożna kuchnia jest zawsze praktyczna. Jeśli zdecydujesz się na zakrzywiony blat, pomieszczenie nie będzie wyglądało tak wąsko. W takim przypadku możesz postawić mały stolik, a meble nie będą sobie przeszkadzać.

Stół barowy

Właściwą decyzją w małej kuchni będzie alternatywa dla stołu w jadalni – stolik barowy. Jeśli zrobisz to z dwoma piętrami, możesz pod nim przechowywać niezbędne przedmioty do gotowania.

Kran w miejscu parapetu

Wiele osób decyduje się na zastosowanie parapetu w kuchni o powierzchni sześciu metrów kwadratowych. Zwykle robią z niego kontynuację blatu lub używają go jako stołu. Ale można w nim również zbudować umywalkę, która z łatwością powiększy przestrzeń na inne meble.

Wbudowana sofa

Aby pomieścić wszystko, czego potrzebujesz w małej kuchni, niektórzy instalują szafkę. Oryginalnym rozwiązaniem jest sprawienie, aby szafa nie była pełna, ale pozostawiono miejsce na sofę. W ten sposób Twoja kuchnia będzie wygodniejsza.

Kontrastowe odcienie

Aby stworzyć eleganckie wnętrze w kuchni o powierzchni sześciu metrów kwadratowych, projektanci wnętrz radzą wybrać kontrastowe odcienie wystroju. Na przykład czarna podłoga, biały zestaw mebli, ciemny blat. Kuchnia będzie wyglądać bardzo efektownie.

Składany stolik

Praktycznym i odpowiednim rozwiązaniem do małej kuchni jest składany stół. Możesz go rozłożyć, gdy masz wielu gości.

Kuchnia bez uchwytów do szafek

Kolejną sztuczką projektantów są ukryte uchwyty. Ta opcja projektowania wygładzi zbyt ostre rogi i pozwoli wizualnie rozszerzyć wąską i niewygodną kuchnię.

Rozbudowany balkon

Jeśli kuchnia ma balkon, nie przegap okazji, aby skorzystać z tej dodatkowej przestrzeni. Podgrzej go i rozbij ścianę, a następnie wysuń kuchnię na balkon.

Pionowy układ

Na 6 metrach kwadratowych bardzo trudno zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne. Dlatego radzimy umieszczać je w szafkach, ale tylko w pozycji pionowej.

Jeśli masz kuchnię o powierzchni zaledwie 6 metrów kwadratowych, masz możliwość maksymalnego wykorzystania swojej wyobraźni. Postaraj się urządzić wnętrze w taki sposób, aby było wygodne.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!