Kolory włosów, które dodają lat. Unikaj ich, bo będziesz wyglądać na 10 lat starszą!

Kobieta musi pozostać kobietą w każdych okolicznościach – aby włosy, paznokcie i skóra zawsze wyglądały na zadbane. Zmysł smaku pomnożony wiedzą zapewni dobry efekt. Dziś powiemy Ci, jak wybrać odcienie farbowania włosów.

Zwracając się do specjalisty, dowiedzieliśmy się, które odcienie w większości przypadków starzeją kobiety, a które odmładzają. Informacje będą szczególnie istotne dla osób powyżej 50 roku życia.

Kolory włosów, które dodają lat

Czerwony

Takie odcienie jak granat, rubin, mahoń i tym podobne wymagają nienagannej kondycji skóry. Ale nie wszystkie starsze kobiety mogą się tym pochwalić.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu takie odcienie cieszyły się ogromną popularnością, zarówno wśród młodych kobiet, jak i wśród tych w eleganckim wieku. A jaki był wynik? Trądzik, zmarszczki, plamy starcze, worki pod oczami – wszystko się wyróżniało, bo takie kolory tylko je podkreślają.

Czarny

Bardzo głęboki kolor, który świetnie prezentuje się na kobietach o typie orientalnym. Ale dla kobiet o słowiańskim wyglądzie może dodać 10-15 lat. Naturalny kolor włosów Słowian jest zwykle jasnobrązowy.

Barwiąc na czarno, musisz uważnie monitorować odrosty i co dwa tygodnie odwiedzać fryzjera. Skóra powinna być również idealnie płaska. Zmarszczki wokół oczu, bruzdy nosowo-wargowe i podwójny podbródek będą jeszcze bardziej widoczne. W rzadkich przypadkach czerń może naprawdę odmłodzić. Ale może to ustalić i zrobić tylko kompetentny specjalista.

Fioletowe odcienie do włosów

Często uzyskuje się go za pomocą balsamów koloryzujących nakładanych na siwe włosy. Używając ich możesz uzyskać odcień zimnego blondu.

Jednak chłodny fioletowy odcień sprawia, że ​​skóra wygląda blado po 50 roku życia. Dzięki temu wszystkie wady skóry zostaną bardziej zaakcentowane. Ponadto taka fryzura wygląda śmiesznie i nie na miejscu u starszej kobiety, zwłaszcza gdy włosy są cienkie i krótkie.

Błyszczące blond włosy

Na Zachodzie ten odcień nazywany jest również blond kolorem nadtlenkowym. Jasny blond kolor, z zimnymi refleksami (jakby włosy były spalone lub rozjaśnione) potrzebuje gładkiej i lśniącej cery. Bez tego kolor nie będzie działał w Twoim interesie.

Z tego powodu kobiety w kategorii 50+ lepiej wybierają bardziej naturalne, miękkie odcienie blondu. Należą do nich jasnobrązowy, pszeniczny, beżowy, piaskowy blond, karmel. Brązowowłose kobiety z natury idealnie nadają się do odcieni czerwonawych i czekoladowych, ale tylko bez zaczerwienienia.

Kolorowe pasma włosów

Bez względu na to, jak popularne, unikaj takich eksperymentów. Kolorowe pasemka są dla młodych kobiet, ponieważ sprawiają, że wyglądają jeszcze młodziej. Jednocześnie nie pasują do starszych kobiet, ponieważ sprawiają, że wyglądają jeszcze starzej.

Czytaj więcej: Pielęgnacja twarzy: Jak wyglądać 10 lat młodziej!