Kolory, których panie po czterdziestce powinny unikać podczas farbowania włosów

Nieudany kolor włosów może łatwo dodać kilka lat do twojego wieku. Dlatego przy wyborze odcienia należy patrzeć nie tylko na trendy w modzie, ale także brać pod uwagę styl i status społeczny, kolor oczu, kolor skóry, a nawet preferencje kolorystyczne w ubraniach.

Znalezienie odcienia, który ozdobi i sprawi, że będziesz wyglądać młodziej, nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza po 40 roku życia. Nie ufaj zdjęciom na puszkach z farbą. Lepiej poszukać dobrego fryzjera, który nie będzie zbyt leniwy, aby wybrać dla Ciebie idealny kolor.

Czarne włosy

Wiele pięknych brunetek kocha swój kolor tak bardzo, że nawet nie myśli o zrezygnowaniu z niego. Ale nic nie może pozostać takie samo. Z wiekiem naturalny kolor zanika, skóra staje się jaśniejsza, kontrast między bladą twarzą a czarnymi włosami zaczyna wyglądać nienaturalnie.

Czarne włosy mają jeszcze jedną podstępną cechę. Gdy tylko włosy zaczynają rosnąć u nasady, siwe włosy od razu rzucają się w oczy i zdradzają prawdziwy wiek.

Podkreśl włosy różnymi technikami

Nie myśl, że jasne akcenty na włosach zawsze wyglądają młodziej. Ważne jest, aby nie pomylić się z odcieniem rozświetlającym. W zestawieniu z naturalnym kolorem włosów wygląda świetnie.

Zimny blond

Odcienie platynowego popiołu, a nawet sztuczne siwe włosy weszły w modę tak pewnie, że wiele kobiet nawet nie zastanawia się, czy taka kolorystyka im odpowiada. Nie wszystko, co jest modne, może cię odświeżyć i odmłodzić.

Chłodny odcień blondu sprawia, że ​​skóra jest szara i pozbawiona życia, dodaje lat. Ale ciepłe odcienie pszenicy, złota i miodu łagodzą rysy twarzy, odmładzają.

Jeśli nadal chcesz być blondynką o chłodnym odcieniu, ważne jest, aby odcień nie kolidował z Twoją karnacją. Tutaj różowa skóra i siwy kolor włosów wyraźnie nie są dla siebie przyjazne i dlatego postarzają twarz.

Nienaturalne kolory włosów

Czasami dusza prosi o wakacje, jasne kolory, kolorowy nastrój. W takim pośpiechu niektóre kobiety podejmują zdecydowaną decyzję o przefarbowaniu włosów na czerwono, zielono, a nawet na niebiesko. Ale dobry stylista nigdy nie ustąpi takiej klientce. 

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!