Które kolory ubrań odmładzają? Dzięki nim będziesz wyglądać stylowo i odejmiesz sobie lat

Zapewne nie raz spotkałaś się z taką sytuacją: jedna i ta sama sukienka u jednej kobiety wygląda niesmacznie i tanio, a u drugiej elegancko i pięknie, tak jakby wybrali ją najlepsi styliści na świecie. Możliwe nawet, że te kobiety mają ten sam wzrost, wagę, rozmiar odzieży, a nawet wiek. Jak można to wyjaśnić?

Sekret tkwi w szczególe, pozornie nieistotnym, ale w rzeczywistości niezwykle ważnym – kolorze sukienki. Kolory są bardzo kapryśne, a jeden i ten sam kolor może odmłodzić kobietę i postarzyć inną.

Blondynka o niebieskich oczach będzie wyglądać odpychająco w jaskrawoczerwonej sukience, a brunetka o brązowych oczach w tej samej sukience będzie prawdziwą królową wieczoru i to nie dlatego, że jest piękniejsza, ale dlatego, że kolor został dobrany pomyślnie.

Jaki kolor Ci odpowiada?

Naukowcy wykazali, że odcień Twoich ubrań może Cię odmłodzić lub postarzyć w zależności od tego, jakie ubrania wybierzesz.

„Ludzie mają tendencję do utożsamiania młodości z atrakcyjnością” – mówi Helen Venables, dyrektor House of Color Center. „Młodzi ludzie mają czystą, gładką skórę, bez zmarszczek, która kontrastuje z ustami, oczami i włosami, dzięki czemu ich twarz wygląda jaśniej. Z biegiem czasu ten kontrast zanika. Kolor oczu traci intensywność, skóra staje się cieńsza, a naczynka bardziej widoczne ”.

Odcień ubrań może przywrócić ten kontrast i sprawić, że będziesz wizualnie młodszy. Spójrzcie na przykład, jak kolor zmienia wygląd Brigitte Macron, pierwszej damy Francji i Isabelle Huppert, jednej z najsłynniejszych aktorek europejskiego kina. Porównaj zdjęcia powyżej z poniższymi.

Spójrz na siebie w lustrze. Twoja twarz to cała paleta różnych odcieni, które są ze sobą bardzo organicznie połączone. Oczy, skóra, włosy, brwi, rzęsy, usta i rumieniec mają w rzeczywistości swój niepowtarzalny kolor, ale razem tworzą jeden ton.

Jeśli masz zielone oczy, karmelowe włosy i brzoskwiniową skórę, masz ciepły odcień. A jeśli masz bladą skórę, blond włosy i niebieskie oczy, oznacza to, że twój ton jest zimny.

Wybierając strój dla klientek, styliści biorą pod uwagę to, jak odcień bluzki czy sukienki będzie łączył się ze wszystkimi kolorami, którymi obdarzyła Cię natura. „Odtwarzając utracone kontrasty, sprawisz, że plamy i zmarszczki, które pojawiły się z wiekiem, staną się niewidoczne” – dodaje Helen Venables.

Z czym wiąże się kolor czerwony color

Jeśli przez całe życie unikałeś czerwonych ubrań, ponieważ są błyszczące lub prowokacyjne, to może nadszedł czas na zmianę. Styliści uważają, że klasyczna czerwień (True red) jest odpowiednia dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku. „Czerwony to neutralny, uniwersalny kolor” – mówi Helen Venabels, sugerując, że można go łatwo łączyć z innymi odcieniami.

Jeśli w cieniu jest więcej żółtego, uważamy ten kolor za ciepły, jeśli jest więcej niebieskiego – zimny. Tutaj nie ma mowy o jakiejkolwiek uniwersalności i będziesz musiał przyjrzeć się bliżej swojemu wyglądowi, aby zrozumieć, który kolor najbardziej Ci odpowiada: czerwony, przechodzący w szkarłat, lub czerwony, przechodzący w arbuz lub pomidor.

Czarny kolor się starzeje

Jeśli klasyczna czerwień pasuje wszystkim, to czerń wręcz przeciwnie, nie pasuje do prawie nikogo. Ściśle mówiąc, czerń nie jest nawet kolorem. Pochłania światło, a wraz z nim i resztkami Twojej młodości, to znaczy nie przyczynia się w żaden sposób do efektu odmładzającego, o jakim wszyscy marzymy. Na przykład spójrz, jak czerń sprawia, że ​​Nicole Kidman jest bledsza, podkreślając zmarszczki mimiczne i jak jasnoniebieski wyrównuje jej rysy twarzy.

Znajdź swój odcień

Należy pamiętać o jednej zasadzie: nie ma złych kolorów, są złe odcienie. Jeśli weźmiemy na przykład zieleń, zobaczymy, że ten kolor ma wiele różnych odcieni: jasnozielony, świerkowy, szmaragdowy lub trawiasty. To samo dzieje się ze wszystkimi innymi kolorami podstawowymi. Niebieski rozpada się na kobalt, indygo, niebieskawy i chabrowy. Czerwony – na szkarłatnym, marchewkowym, pomidorowym, bordowym i milionie innych odcieni, z których ważne jest, aby wyłowić „swoje”.

Jeśli twoja twarz jest pełna ciepłych odcieni (brązowe oczy, karmelowe włosy) wybierz kolory, które można uzyskać dodając kroplę żółtego pigmentu do koloru głównego. Jeśli twój typ jest zimny (blond włosy z niebieskimi lub szarymi oczami), wybierz kolory, które można uzyskać, dodając niebieski do koloru podstawowego (patrz powyżej Brigitte Macron).

Jakie są neutralne kolory?

Kolory neutralne nazywane są tak, ponieważ można je nosić z prawie każdym innym odcieniem. Jest beżowy, biały, szary, brązowy. Zwykle „zimne” blondynki świetnie wyglądają w bieli, a kobiety o karmelowym kolorze włosów i brązowych oczach – w beżu. Brunetki o ciemnych oczach wyglądają elegancko w kolorze brązowym, a te z jasnobrązowymi włosami w kolorze szarym. Tak czy inaczej, ważne jest, aby przyjrzeć się, jak wybrany odcień podkreśla Twoją skórę, włosy i oczy. Jeśli nie ma dysonansu z wyglądem, ten odcień jest twój.

Czytaj więcej: 3 kolory ubrań, które odejmą ci kilka lat. Czary, które działają