Kolor pomadki może wpłynąć na wygląd kobiety po 50-60 roku życia: jakie odcienie wybrać, by wyglądać ładnie?

Są pomadki odświeżające wizualnie, które nadają zarówno zębom, jak i skórze przyjemniejszy odcień, są też pomadki, które „niszczą” młodość.
Wiele kobiet nie zmienia swojego ulubionego odcienia szminki z wiekiem. Używają tej, którą używali, gdy były młodsze. Jednak z wiekiem niewiele osób ma taki sam odcień skóry, jak w wieku 20 lat. Mało kto może się cieszyć zębami, które zachowały dawną biel, a włosy nie zmieniły koloru (mamy na myśli to, że wiele osób farbuje włosy, i to nie w swoim naturalnym kolorze).

Oczywiście wszystko jest indywidualne, ale w większości przypadków wiele osób zmienia się na zewnątrz, a twoja ulubiona szminka przestaje podkreślać twoją dawną urodę. Więc po pewnym wieku powinnaś ponownie rozważyć wybór odcienia szminki.

Różowe i jasne odcienie

Różowe pomadki występują w wielu odcieniach, ale odcienie z liliowe to te, które nie pasują nikomu. Tak, po prostu dlatego, że to zbyt nienaturalny kolor. Ale różowe pomadki o neutralnym odcieniu to inna sprawa. Pasują wielu paniom.

Lekkie pomadki często po prostu „ukrywają” usta. Usta wyglądają na przebarwione, a ogólny wygląd na wyblakły – to z pewnością nie upiększa niczyjego wizerunku.

Odcienie ciemne i za ciepłe

Ciemne pomadki zawsze dodają kobietom wizualnego wieku. A wszystko dlatego, że ciemne pomadki optycznie eksponują zmarszczki.

Jeśli chodzi o ciepłe odcienie, pasują one do wielu paniom, ale ważna jest koncentracja „ciepła”. Często widzimy, że kobiety używają pomadek wprost „marchewkowych”, z wyraźnym pomarańczowym odcieniem. Jak wygląda i co podkreśla – widać na zdjęciu:

Pomadki marchewkowe optycznie żółkną zęby

Czerwone szminki

Czego nie należy się bać w starszym wieku? Zdecydowanie czerwone szminki. Konieczne jest jedynie wybranie odpowiedniego odcienia.

Ponadto czerwień zawsze przyciąga uwagę, a jeśli używasz czerwonej szminki, bardzo ważny jest wyraźny kontur ust. Wraz z wiekiem u wielu kobiet pojawiają się zmarszczki, a szminka często w nie wpada. A jeśli neutralne pomadki nie uderzają tak mocno w oczy, to należy bardziej uważać pod tym względem z odcieniem czerwieni.

W twoim przypadku idealną opcją są matowe pomadki. Możesz narysować kontur ostrym ołówkiem.

Brzoskwiniowa szminka

Jeśli szukasz odcienia, który nigdy nie podkreśli wieku, koloru zębów, zmarszczek, to powinnaś poprzestać na brzoskwiniowej szmince.

Ta pomadka nadaje się zawsze i wszędzie, ponieważ ten odcień po prostu podkreśla naturalny kolor ust.

Tutaj, nawet jeśli zdecydujesz się na cieplejszy lub chłodniejszy odcień (to znaczy, jeśli nie odgadniesz właściwego przy wyborze szminki), to nie będzie to oczywiste.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!