Kobiety, które przestrzegają tych 7 zasad, wyglądają lepiej niż inne!

Zmarszczki, nadwaga i worki pod oczami nie czynią nas piękniejszymi. Ale oznaki starości nie ograniczają się do nich. Styl życia, mentalność i styl ubioru wpływają na nasz wygląd bardziej niż zmarszczki na twarzy i niedoskonała sylwetka. Oto 7 powodów, dla których niektóre kobiety wciąż wyglądają młodo i pięknie, a inne powoli zamieniają się w babcie.

1. Uzyskaj więcej ćwiczeń

Siedzący tryb życia to najkrótsza droga do starości. Z drugiej strony ruch może cię odmłodzić. Aktywne kobiety wyglądają młodziej. Pływanie, piesze wycieczki, jazda na rowerze, gimnastyka, joga, taniec, pilates, jogging – to wszystko przedłuży Twoją młodość.

2. Zrezygnuj z alkoholu

Alkohol działa odwadniająco na organizm i hamuje jego zdolność do wykorzystywania rezerw tkanki tłuszczowej gromadzącej się na biodrach i brzuchu, nie mówiąc już o destrukcyjnym działaniu na narządy wewnętrzne. Z drugiej strony palenie niszczy ludzkie ciało zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nic nie starzeje się szybciej i wydajniej niż palenie. Czy warto?

3. Jedz pokarmy bogate w białko

Po 40 latach tracimy do 8% naszej masy mięśniowej co dekadę – i to może stać się problemem. Aby zachować formę, warto stopniowo zwiększać ilość spożywanego codziennie białka. Idealnie powinno się spożywać 20-25 gramów białka do każdego posiłku. Zacznij od włączenia do diety jak największej ilości nabiału, orzechów, nasion, produktów pełnoziarnistych, ryb i chudego mięsa.

4. Porzuć cukier

Jesteś tym co jesz. Jeśli Twoja dieta zawiera dużo cukru, tłustych, smażonych lub pikantnych potraw, Twoja skóra będzie wyglądać brzydko. Nasza skóra posiada własny system wsparcia oparty na kolagenie i elastynie, dwóch składnikach, które sprawiają, że skóra jest elastyczna, mocna i gładka. Cukier zaburza działanie aminokwasów obecnych w kolagenie i elastynie, wpływając na zdrowie skóry.

5. Pij dużo wody

Jeśli organizmowi będzie brakować wody, skóra będzie wyglądać chorowicie i matowa, a włosy stracą elastyczność, stają się suche i łamliwe. Brak energii wpłynie na twoją postawę, a twoje oczy będą wyglądać na zmęczone i zaognione. Jeśli ważysz 80 kilogramów, powinieneś spożywać co najmniej 1,4 litra wody dziennie (20 ml na kg).

6. Wysypiaj się

Naukowcy wykazali, że brak snu uruchamia przyspieszony mechanizm zużywania się organizmu: rytmy biologiczne są zaburzone, pojawiają się bóle głowy, zmniejsza się odporność i pogarsza się ogólny stan zdrowia. Szczyt wydzielania melatoniny, tzw. hormonu młodości, następuje o północy. Dlatego do tego czasu powinieneś już spać. Zdrowy sen spowalnia proces starzenia o 12%.

7. Myśl pozytywnie

Kobieta jest młoda przede wszystkim ze względu na swoją naturę i naturę, a wszystko, co widzimy na zewnątrz, jest wytworem jej stanu wewnętrznego. A najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest dalszy rozwój umysłowy, emocjonalny i duchowy. Nic tak nie odmładza kobiety jak spełniona i piękna dusza.