Kobiety, które przestrzegają tych 7 zasad, mają piękne i zdrowe włosy!

Piękne włosy to przede wszystkim czyste, zadbane I zdrowe włosy. Większość kobiet dba o włosy w domu. Ale czy wiesz, jak odpowiednio się nim opiekować? Oto kilka wskazówek od profesjonalnych stylistów, które sprawią, że twoje włosy będą zawsze gęste I lśniące.

1. Nie dotykaj włosów

Nie dotykaj włosów po stylizacji. Każdy dotyk sprawia, że ​​włosy stają się grubsze, cięższe I brzydsze. Nawet jeśli myślisz, że masz czyste ręce, I tak się pocą. Dlatego w ogóle nie dotykaj swoich włosów. W ten sposób będziesz mieć piękne włosy przez cały dzień.

2. Myj włosy w równych odstępach czasu

Włosy każdej kobiety gęstnieją w różnym tempie I należy je myć, gdy są brudne. Jeśli zauważyłeś, że twoje włosy gęstnieją co trzy dni, naiwnością jest myślenie, że czwarty dzień może być inny. Nawet jeśli twoje włosy o poranku wyglądają dobrze, mogą cię zaskoczyć w ciągu dnia.

3. Umyj włosy dwukrotnie

Jeśli czujesz, że twoje włosy są tłuste – dwukrotnie nałóż szampon. Pierwszy raz do usunięcia tłuszczu I brudu, a drugi raz do oczyszczenia skóry na głowie. Nie obawiaj się, dwa mycia nie zaszkodzą, jeśli szampon jest dobrej jakości.

4. Oczyść włosy suchym szamponem

Między dwoma myciami włosy powinny być utrzymywane w przyzwoitym stanie. Nadmiar sebum dusi pory, powodując swędzenie I podrażnienie. Aby zwalczyć ten problem, potrzebujesz suchego szamponu. Szampon oczyszcza skórę I przywraca charakterystyczną objętość czystym włosom. Po aplikacji odczekaj 5 minut I usuń ślady miękkim grzebieniem z rzadkimi zębami.

5. Używaj wysokiej jakości grzebieni

Wybieraj również grzebienie o szerokich I miękkich zębach, wykonane z silikonu lub plastiku, ponieważ żelazo I drewno niszczą włosy. Dziś na półkach salonów kosmetycznych I sklepów specjalistycznych można znaleźć szeroką gamę odżywek, sprayów I innych produktów, które pomogą chronić strukturę włosów we włosach.

6. Spłucz włosy zimną wodą

Podczas mycia ciepła woda otwiera pory, oczyszczając skórę z kurzu i zanieczyszczeń. A zimna woda je zamyka. Dlatego włosy należy myć ciepłą wodą i spłukiwać zimną wodą. NIE myj włosów gorącą wodą.

7. Chroń się przed słońcem

Ekspozycja na słońce jest korzystna dla twojego zdrowia, ponieważ promienie słoneczne są naturalnym i obfitym źródłem witaminy D, a to oznacza więcej energii, zdrowsze zęby i mniejsze ryzyko raka. Ale słońce wpływa na zdrowie włosów i skóry. Dlatego chroń się przed słońcem za pomocą kremów, szalików i czapek.