Kobiety kontra mężczyźni: kto starzeje się szybciej i dlaczego?

Tak, natura jest niesprawiedliwa: kobietom tak bardzo zależy na zachowaniu młodości, ale tracą ją szybciej niż mężczyźni. W tym artykule porozmawiamy o przyczynach tej niesprawiedliwości i o tym, co kobieta powinna zrobić, aby mieć piękną twarz nawet bez operacji plastycznej.

Dlaczego kobiety starzeją się szybciej?

Cieńsze kości

Na powyższym zdjęciu mamy Vanessę Paradis i Jareda Leto. Jareda jest o rok starszy od Vanessy, ma 51 lat.

Im większe i masywniejsze są kości czaszki, tym mniejsze będą zmiany na twarzy wraz z wiekiem. Mężczyźni zaczerpnęli od matki natury niezawodne wsparcie dla tkanek miękkich, takich jak mocna szczęka. A jeśli jesteś kobietą o zgrabnych kościach policzkowych, szczupłym profilu i zgrabnym podbródku, to policzki szybciej zapadną się, skóra na nich obwiśnie, owal twarzy straci wyrazistość, a górne powieki opadną.

Wrażliwość

Alicia Silverstone (46 lat) i Orlando Bloom (45 lat) 

Im większa kość, tym więcej ma tkanki miękkiej. Na przykład mężczyźni mają mocną dolną szczękę, a zatem mięśnie żujące są silne. Rozwinięte mięśnie „trzymają” twarz. U kobiet mięśnie twarzy są cieńsze i mają mniejszą siłę funkcjonalną. Nic dziwnego, że płeć piękna często narzeka na obwisłe policzki: oprawa twarzy jest słabsza.

Cieńsza skóra

Ellen Pompeo i Paul Rudd – 52 lata

Męska skóra ma grubszą strukturę, przez co jest mniej podatna na zmiany związane z wiekiem. Drobne zmarszczki, plamy starcze, pajączki pojawiają się znacznie częściej i szybciej na cienkiej skórze kobiet.

Tkanka tłuszczowa

Julia Roberts i Jason Statham – 55 lat 

Wraz z wiekiem, na skutek nadmiernego skurczu mięśni, zmienia się podskórna tkanka tłuszczowa, zanika poślizg, rysy twarzy stają się ostrzejsze, twarz wydaje się szorstka. U mężczyzn przeciwnie, ruchy mięśni są silne, występuje mniejszy poślizg, więc charakterystyczne zmarszczki, głębokie i twarde, mogą pojawić się już w młodości.

Emocje wypisane na twarzy

Emilia Clarke i Lionel Messi – 35 lat

Każdemu stresowi u kobiet towarzyszy skurcz mięśni. Wszystkim znane są refleksy negatywnych kobiecych emocji: smutne zmarszczki między brwiami, opuszczone kąciki ust. U mężczyzn sam aparat mięśniowy twarzy nie jest tak wrażliwy. 

Zmiany hormonalne

Monica Bellucci – 58 lat; Dylan McDermott – 61 lat

Zmiany hormonalne u mężczyzn nie są tak destrukcyjne dla wyglądu jak u kobiet. Menopauzie towarzyszy zmniejszenie odciążenia podstawy kości, pogorszenie stanu tkanki mięśniowej i utrata elastyczności naczyń krwionośnych – i wtedy można powitać obwisłą skórę.

Jednak na starość różnice między płciami zacierają się.

Zwróć uwagę na swój wygląd

Istnieje kilka fizjologicznych i anatomicznych przyczyn starzenia się kobiet, co oznacza, że ​​musisz zwracać na siebie większą uwagę.

1. Monitoruj poziom wapnia w organizmie.

2. Naucz się przywracać krążenie krwi w twarzy i szyi, rozluźniać, usuwać hipertoniczne mięśnie.

3. Zmień styl życia: więcej odpoczywaj, wysypiaj się i stosuj zbilansowaną dietę. Unikaj napięcia.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!