Kobieta w męskiej koszuli wygląda seksownie: 11 pięknych strojów!

Coco Chanel zrobiła wiele cennych prezentów dla kobiet, w tym wygodną koszulę w męskim stylu. Dzisiejsze trendy, takie jak oversizowe ubrania i akcentujące rękawy, pozwalają nosić koszulę o kilka rozmiarów większą niż zwykle.

Koszule w stylu męskim

Białe koszule z męskiej garderoby stały się popularne dzięki legendarnej aktorce Marlene Dietrich. Jako pierwsza zauważyła uwodzicielski kontrast stworzony przez surową koszulę męską w połączeniu z miękką kobiecą sylwetką. Dziś białą koszulę można nosić z ołówkową spódnicą, uzupełniając zestaw z klasycznymi butami lub botkami na szpilce.

Zamiast chować koszulę, można ją zawiązać na brzuchu. Ta opcja skutecznie maskuje niedoskonały brzuch i nadaje obraz romantycznego wyglądu. Na szczególną uwagę zasługują koszule oversize w pionowe paski – nie tylko ukrywają dodatkowe centymetry, ale także wizualnie rozciągają sylwetkę.

Niebieska koszula idealnie wpasuje się w marynarski look, np. ze spódnicą w paski. Lakoniczna góra pozwala wyeksponować biżuterię – duże kolczyki i łańcuszek z zawieszką, a rozpięte guziki tworzą dekolt w szpic, który optycznie wydłuża szyję.

Surowy garnitur, składający się ze spodni i kurtki, jest odpowiedni dla każdego wieku i nigdy nie traci na aktualności, szczególnie w połączeniu z klasyczną, białą koszulą. Kontrasty zawsze odmładzają, a do tego dodają surowego i eleganckiego wyglądu. Taki strój wygląda niezwykle kobieco i współcześnie, choć przez wiele dziesięcioleci spodnie i kurtki były uważane za odzież czysto męską.

Topowe koszule, które można nosić zamiast kardiganu, są bardzo istotne w tym sezonie. Na przykład może to być modny model dżinsowy z podwiniętymi rękawami. Szczególnie cieszy to, że po rozpięciu koszula tworzy dodatkowe pionowe linie, które optycznie rozciągają sylwetkę i doskonale ją wysmuklają.

Czytaj także: 6 modowych zasad eleganckiej kobiet. Jak wyglądać stylowo na co dzień?