Kobieta, która przeraża i inspiruje: 10 zasad stylu od Carolina Herrera!

Carolina Herrera słusznie uważana jest za jedną z najbardziej kultowych postaci świata mody. 83-letnia Wenezuelka słynie z linii ubrań, które produkuje, ale także ze sposobu, w jaki prowadzi własną firmę perfumeryjną z żelazną ręką. Była również osobistą stylistką Jacqueline Kennedy przez 12 lat i wyróżniała się niezwykłym wyczuciem mody i niepowtarzalnym wyglądem. Zobaczmy razem na czym polega jej styl i jakimi zasadami się kieruje!

Zainwestuj w podstawy swojej garderoby

Moda jest ulotna, a jej ostatnie szaleństwo trwa maksymalnie jeden sezon. Natomiast klasyczne elementy garderoby nigdy nie tracą na aktualności, dlatego nazywane są klasykami. Ołówkowa spódnica, czarna sukienka, szerokie spodnie, biała koszula, proste dżinsy, trencz, beżowe buty – to wszystko pasuje do wszystkiego i będzie Ci służyć przez wiele lat.

Używaj akcesoriów

Akcesoria zmieniają strój. Przenosza to na wyższy poziom. Okulary, kolczyki, pierścionki, apaszki, naszyjniki, rękawiczki, torebki – wszystko to doda elegancji Twojemu strojowi, nie raniąc przy tym kieszeni. Mądrze dobrane dodatki mogą zmienić zwykły strój w wyrazisty i elegancki.

Nie chodzi o modę, chodzi o styl

„Nigdy nie zazdrościłam kobietom ubranym zgodnie z najnowszymi trendami mody. Wręcz przeciwnie, żal mi ich. W końcu zapłacili ogromne pieniądze tylko po to, żeby nadążyć za modą. Moda jest stworzona do zabawy, a zgodnie z szablonem nie będziesz modna. Ubrania powinny odzwierciedlać Twój styl i osobowość oraz odróżniać Cię od innych”.

Ubierz się na swój wiek

Młodzieńcze ubrania nie odmładzają, jeszcze bardziej podkreślają dysonans między ubiorem a wyglądem. Elegancka kobieta z godnością przyjmuje swój wiek i odpowiednio się ubiera. I odpowiednio, nie oznacza to szarych i bezkształtnych ubrań. Współczesna moda jest bardzo hojna dla kobiet po pięćdziesiątce, sześćdziesiątce, a nawet po siedemdziesiątce.

 

Noś ubrania, które dobrze pasują

Każda część garderoby, czy to sukienka, marynarka czy prosty t-shirt – musi dobrze przylegać do ciała. Nie będziesz elegancka, jeśli założysz ubrania ciasno przylegające do ciała lub odwrotnie, za duże. Te pierwsze wyglądają prowokująco, a te drugie zabijają Twoją kobiecość.

Rozwijaj swój własny styl

Starannie dobieraj ubrania do typu sylwetki, karnacji, fryzury i stylu. Miej oko na modę, ale nie goń za nią. Moda musi być akceptowana w małych porcjach, inaczej będziesz wyglądać śmiesznie. Naucz się łączyć współczesne trendy w modzie ze swoim stylem i indywidualnością.

Bądź niechętna

Niechętna do czego? Na przepych i ekstrawaganckie stroje! Stylowe kobiety nie gonią za drogimi markami, nie starają się wyróżniać prowokacyjnymi strojami i nie kupują wszystkich bzdur dyktowanych modą, co więcej, nie podążają za nią. Wierzą w styl, nie modę.

Ubierz się prosto

Nie komplikuj się zbytnio przy wyborze ubrań: najbardziej stylowe kobiety nie potrzebują dużo czasu na ułożenie stroju. Są pewne własnego stylu. W końcu w stylu chodzi o wolność wypowiedzi i nie sądzimy, żeby ktokolwiek mógł wyglądać okropnie, jeśli jest ze sobą szczery.

Strój odpowiedni do sytuacji

Strój powinien być zawsze dostosowany do sytuacji. To jedna z podstawowych zasad, które odróżniają elegancki strój od śmiesznych, staromodnych i nie na miejscu strojów. Obowiązuje dress code, niezależnie od wydarzenia! Nie możesz przyjść do biura w mini spódniczce, a na wieczorną imprezę w bluzie z kapturem.

Nie chodzi o pieniądze

„Moda jest droga – tak. Ale styl nie jest. Najbardziej eleganckie kobiety, jakie znam, nie są zbyt bogate. Co więcej, dziewczyny, które mają mało pieniędzy, lepiej radzą sobie w stylu, ponieważ zawsze muszą wystawić swoją wyobraźnię na próbę, łącząc kilka drogich rzeczy z całą garderobą tanich rzeczy. Tanie nie zawsze znaczy źle”.