Kiedy wypadały mi włosy trycholog dał mi 2 wskazówki: to już 12 lat i nadal ich przestrzegam

Kiedy moje włosy zaczęły wypadać, początkowo nie zwracałam na to uwagi. Myślałam, że to chwilowy wiosenny rozbłysk i wkrótce wszystko wróci do normy.

Ale kiedy warkocz zaczął zamieniać się w kucyk, to znaczy, zauważyłam rzeczywisty spadek gęstości. Później znajomi zaczęli wypytywać, co się stało z moimi włosami, a ja zaczęłam bić na alarm.

Ważne: jeśli wypadają Ci włosy, najpierw skontaktuj się ze specjalistą.

Oczywiście najpierw pobiegłam do lekarzy. Przeszłam przez wiele analiz i sprawdziłam wszystko, co możliwe. Wszystkie badania były w normie, trycholog nie widział przyczyn wypadania i przepisał produkty do włosów. Generalnie stosowałam przez kilka miesięcy produkty, które były mi przepisywane częściej, już przez różnych trychologów.

I tylko jeden trycholog po przyjęciu nie przepisał mi żadnego produktu, a po prostu dał mi 2 wskazówki…

Pierwsza wskazówka

Pierwszą rzeczą, którą zalecił, jest codzienne masowanie skóry głowy. Lekarz doradził mi zakup zwykłej szczoteczki do masażu z zaokrąglonymi ząbkami. Ogólnie rzecz biorąc, ząbki nie powinny być ostre.
A każdego wieczoru przynajmniej przez 2-3 minuty masuję skórę głowy i masuję okrężnymi ruchami.

Ważne: podczas masowania ważne jest, aby skóra głowy poruszała się, a nie aby ząbki przesuwały się po skórze.

Druga wskazówka

Chcę od razu powiedzieć, że ta rada nie jest odpowiednia dla osób z wysokim ciśnieniem krwi.

Ogólnie trycholog zalecił położenie palców na płatkach uszu i masowanie ich ruchem okrężnym. Czy twoje uszy zrobiły się już czerwone? To wystarczy, wystarczy jeden masaż.

Jak wyjaśnił mi trycholog, po takim masażu poprawia się odżywienie mieszków włosowych (dzięki poprawie ukrwienia).

Minęły lata, odkąd otrzymałam tę radę, a nadal czasami robię wszystkie powyższe wskazówki. Ogólnie masaż uważam za jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się wypadania włosów. Wydaje mi się, że tylko on w swoim czasie pomógł mi nie popaść w depresję, gdyż znacznie zmniejszyły wypadanie włosów.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi!