Kawa, pieprz i kalafior 3 sekrety długowieczności oparte na badaniach na dużą skalę

Jeśli chcesz żyć długo i nie chorować, spróbuj przyprawić kolację ostrą papryką, spożywaj kalafior zamiast ziemniaków i nie bój się wypić kawy. Dlaczego? Ponieważ wskazują na to dane badawcze, podczas których naukowcy obserwowali i badali życie setek tysięcy ludzi. Chcę wyjaśnić, że nie chodzi o badania, w których bierze udział 10 myszy lub 20 osób, w tym filmie znajdziesz najbardziej wiarygodne dane na temat długowieczności i zdrowego żywienia. Obejrzyj do końca, ponieważ ujawnimy niektóre tajemnice tych badań. Jak to zazwyczaj wygląda? Jedna osoba wypija 2 filiżanki kawy dziennie, a druga 3, po czym porównuje się życie dwóch badanych osób, co nie jest prawdą: w końcu życie jednego z nich może się skończyć z powodu tego, że palił 3 paczki papierosów dziennie. Aby uzyskać obiektywny wniosek, konieczne jest zbadanie innych czynników, odpowiednio, jak najwięcej osób powinno wziąć udział w badaniu, a jak najwięcej kryteriów należy uwzględnić, aby ocenić wyniki. Obecnie istnieje wiele metod, za pomocą których można analizować wpływ różnych czynników na nasze zdrowie. Porównując parametry fizjologiczne i biochemiczne setek tysięcy ludzi, często możemy zbadać i wyjaśnić, w jaki sposób pewne substancje, nawyki lub styl życia wpływają na nasz organizm. Oczywiście największą uwagę przywiązuje się do problemów żywieniowych, ponieważ wszyscy chcemy wiedzieć, co robić, aby nie zachorować i żyć tak długo, jak to możliwe. W związku z tym nowe informacje z dziedziny medycyny pojawiają się prawie codziennie. Oto 3 ostatnie odkrycia w dziedzinie zdrowego odżywiania, oparte na badaniach na dużą skalę.

  1. Czy to jest dobre czy złe dla twojego zdrowia? Wiadomo, że kawa stymuluje aktywność mózgu, ale wielu uważa, że ​​negatywnie wpływa na nasze serce, a w szczególności powoduje migotanie przedsionków serca. Autorzy badania opublikowanego w BioMed Central nie zgadzają się: Susanna Larsson i jej koledzy nie znaleźli żadnej korelacji między ilością spożywanej kawy a arytmią. W badaniu wzięło udział ponad 75 tysięcy osób i było prowadzone przez 12 lat. Ten fakt po raz kolejny potwierdza, że ​​negatywny wpływ kawy na serce jest przesadzony, a inne badania wykazały, że ma wiele pozytywnych właściwości, ponadto kawa zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i przedłuża życie. 2. Ostra papryka również wydłuża życie. Przez 7 lat naukowcy obserwowali życie 500 000 Chińczyków, a badanie wykazało, że wczesna śmiertelność była znacznie mniej powszechna u ludzi, którzy spożywali ostrą paprykę przynajmniej raz w tygodniu. Wyniki tego badania zostały opublikowane w British Medical Journal. Autorzy tego artykułu uważają, że podobną korelację można ustalić z innymi pikantnymi potrawami, takimi jak chrzan, musztarda, imbir i czosnek. Jeśli chodzi o paprykę, alkaloid kapsaicyny zapewnia jego ostrość: według niektórych raportów kapsaicyna obniża ciśnienie krwi i zabija komórki rakowe.
  2. Normalna waga jest kluczem do długowieczności. Możesz zachować długie i piękne życie, jeśli utrzymasz normalną wagę. Z reguły otyłości towarzyszą poważne zaburzenia metaboliczne, prowadzące do rozwoju chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy. Najłatwiejszym i najbezpieczniejszym sposobem zapobiegania temu problemowi jest spożywanie zdrowej żywności bogatej w jak najwięcej owoców i warzyw. Nie dotyczy to jednak wszystkich warzyw; niektórzy badacze uważają, że powinniśmy unikać warzyw skrobiowych. Według danych zebranych od 130 tysięcy osób, w ciągu dwóch dekad jedzenie owoców i warzyw prowadzi do utraty wagi. Inne badania pokazują, że żywność taka jak kukurydza, groch i ziemniaki przyczyniają się do przyrostu masy ciała. Zawierają dużo skrobi, która podnosi poziom cukru we krwi. Dlatego, aby twoja waga była w normie, musisz jeść owoce i warzywa o niskiej zawartości skrobi, takie jak kalafior lub soja.

Leave a Reply