Kawa działa cuda na mózg. Oto jak ją wypić.

Przyznaj się, zaczynasz dzień od kawy? Może się zdenerwujesz, ale to źle! Rano twój organizm  nie jest gotowy na picie kawy. Dzieje się tak, ponieważ w godzinach porannych w organizmie wytwarza się  hormon kortyzon, który naturalnie nas budzi.


Według badań naukowca Stephena Millera najlepszy czas na wypicie kawy to od 9:30 do 11:30, a następnie od 13:30 do 17:00. W innych godzinach , naukowiec jest pewien, że kawa nie ma pozytywnego wpływu .

Na początku XVII wieku, kiedy kawę po raz pierwszy przywieziono do Europy, pracodawcy uważali ją za napój leczniczy, który zmieniał leniwych pracowników w pracowitych.

Aby poczuć pełną skuteczność i zalety tego orzeźwiającego napoju, musisz wiedzieć, kiedy i jak go używać.Oto 3 zasady, których należy przestrzegać:

  1. Kawa nie pomoże, gdy jesteś zmęczony
  2. Może to zabrzmi dziwnie, ale kofeina działa najlepiej, gdy czujesz się wypoczęty. Sekret tkwi w chemii.
  1. Pij kawę, jeśli chcesz zapamiętać dużą ilość informacji. Według innego badania spożycie kofeiny może znacznie poprawić pamięć długoterminową, pomagając zapamiętać informacje przez dłuższy czas. Według profesora Michaela Yassa 200 mg kofeiny zwiększy skuteczność zapamiętywania przez 24 godziny.
  2. Wypij filiżankę kawy przed egzaminem lub ważnym spotkaniem. Czy kofeina może regulować i poprawić interakcje między ludźmi? Badanie przeprowadzone w 2009 r. w Hongkongu dowiodło, że jest to możliwe. Według naukowców kofeina wpływa na oczekiwaną długość życia, poprawia funkcje poznawcze u mężczyzn i może zapobiegać chorobie Alzheimera. Być może więc w przyszłości kofeina będzie „przepisywana” nie tylko na poranne przebudzenie.

Czy spodobał ci się film? Nie zapomnij polubić i zasubskrybować nasz kanał! Do zobaczenia wkrótce Pa pa.

Leave a Reply